همکاری شهرداری یزد و دانشگاه...

در دیدار شهردار یزد با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد بر لزوم تحقق اهداف شهر یادگیرنده تاکید شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با معصومه طباطبایی رئیس این دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
شهردار یزد در این دیدار گفت: شهر یزد برندهای مختلفی نظیر شهر پایدار انرژی، شهر یادگیرنده، شهر دوستدار کودک، شهر دسترس پذیر، پایلوت شهر فعال برای خود ایجاد کرده است و دفاتر استانی یونسکو و سازمان جهانی تبلیغات را دارا می باشد.
وی افزود: شهرداری و مدیریت شهری حداقل در ساختار کنونی فقط می تواند در بهترین حالت ریل گذاری کند و فضاها و برندها را ایجاد کند تا کسانی که به این برندها نیاز دارند، از این برندها و زیرساخت ها در فعالیت های خود اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی یا خدماتی استفاده کنند.
عزیزی اظهار داشت: از جمله یکی از نشان هایی که یزد کسب کرده و در حوزه آموزش عالی بسیارحایز اهمیت است و دارای اعتبار بسیار بالایی است شهر یادگیرنده است که توسط وزیر آموزش عالی به شهرهایی که در این حوزه نامزد می شوند اعطا می شود.
شهردار یزد با اشاره به دانشگاه های بدون دیوار که یکی از مفاهیم و زیرساخت های شهر یادگیرنده است، گفت: دانشگاه های بدون دیوار یعنی بحث ممزوج شدن مدیریت شهری و دانشگاه ها، بدین منظور که محیط دانشگاه ها محیطی امن، راحت و باز برای حضور مردم، متخصصین و صاحبنظران باشد.
وی افزود: ایجاد فضاهای کار اشتراکی، بستری است برای متخصصین و کارشناسان، محققین و افراد اهل مطالعه ای که فضای خاصی برای این کار نمی یابد و این فضا بهانه ای است برای این که ما این افراد را برای حضور در دانشگاه و استفاده از امکانات دانشگاهی و همچنین آشنا شدن با چالش های حوزه مدیریت شهری ترغیب کنیم.
وی با بین اینکه این فضا بستری است برای زایش خلاقیت ها و ایده های نوآورانه، خاطر نشان ساخت: فضاهای کار اشتراکی می تواند از یک طرف اهداف حوزه مدیریت شهری را برآورده کند و  از طرف دیگر هم این فضا، محلی برای پاتوق علمی، فکری و تفریحی اساتید، دانشجویان، صنعتگران و حتی خانواده ها است.
عزیزی با بیان اینکه چنین فضایی را در سطح کشور نداریم و تنها در شهرهای بزرگی مانند تهران به صورت محدود داریم، تصریح کرد: یزد می تواند در این حوزه، الگو و نمونه ای برای شهرهای دیگر باشد.
شهردار شهر جهانی یزد اظهار امیدواری کرد: بتوانیم از امکانات مشترک شهرداری و دانشگاه آزاد در راستای شهر یادگیرنده استفاده کنیم.
در این جلسه جعفر امین مقدم مدیر مرکز خلاقیت و فن آوری های نوین شهری شهرداری یزد و معاونین دانشگاه نیز حضور داشتند، شهردار یزد پیشنهاد کرد در راستای وظایف مدیریت شهری، ایجاد دانشگاه های نسل چهارم و تحقق اهداف شهر یادگیرنده و زیست بوم های فن آوری، تفاهم نامه ای بین شهرداری یزد و دانشگاه آزاد منعقد شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات