استقرار مدیریت به هم‌پیوسته حوضه‌های آبریز تا پایان سال گام‌های دیگر خود را سپری می‌کند/ تشریح 4 پروژه مهم سازوکاری وزارت نیرو

استقرار مدیریت به هم‌پیوسته حوضه‌های آبریز تا پایان سال گام‌های دیگر خود را سپری می‌کند/ تشریح 4 پروژه مهم سازوکاری وزارت نیرو

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" عصر چهارشنبه در سخنان پایانی و جمع‌بندی آئین آغاز به‌کار رسمی پروژه ساز و کاری مدیریت به‌هم پیوسته حوضه‌های آبریز، در نوزدهمین هفته از پویش #هرهفتهالفبایران اظهار داشت: امسال در قالب پویش هرهفتهالفبایران، دو دسته برنامه اعم از ساخت و سازی و ساز و کاری در دست انجام داریم که تاکنون ۱۰۰ پروژه ساخت و سازی و پنج پروژه ساز و کاری به بهره‌برداری است.

وی از چهار پروژه مهم ساز و کاری بخش آب کشور به یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و افزود: در پرتو این یکپارچگی و تجمیع امکانات از منابع انسانی که مهمترین ثروت این آب و خاک است، منابع مالی، تجهیزات و دانش موجود به صورت یکپارچه در استان‌ها استفاده می‌کنیم.

اردکانیان گفت: امید است خدمات با کیفیت‌تر و وسیع‌تری را در استان‌ها بویژه هموطنان روستایی عرضه کنیم و آذر امسال نتایج این کار را تقدیم خواهیم کرد.

وی تهیه اسناد استانی سازگاری با کم‌آبی را دیگر پروژه ساز و کاری در چارچوب پویش برشمرد و گفت: در تعدادی از استان‌ها این سند به مرحله نهایی رسیده و تصویب شده و در تعدادی دیگر در دست تدارک است که تا پایان امسال در همه استان‌های کشور این سند که یک نقشه راهی برای طرح‌های آب‌بر خواهد بود، تهیه می‌شود.

اردکانیان گفت: پروژه دیگر ساز و کاری، تدوین لایحه قانون جامع آب است که ۴۰ سال از عمر قانون توزیع عادلانه آب می‌گذرد و با هم‌اندیشی در سازمان دولت و سایر قوا این لایحه تدوین خواهد شد و با نگاه رو به جلو برای دهه‌های پیش رو قانون جامعی برای مدیریت منابع آب کشور بر اساس بهره‌برداری پایدار و حفاظت از منابع در دولت به تصویب رسانده و تقدیم مجلس می‌شود.

وزیر نیرو افزود: پروژه چهارم ما استقرار مدیریت یکپارچه حوضه‌های آبریز است که جلسه امروز گام اول در جهت اجرا و عملیاتی شدن آن بوده که گام‌های دیگر خود را تا پایان سال سپری خواهد کرد.

وی همچنین به رونمایی از موضوع ساختار سازمانی مدیریت بخش آب هم اشاره کرد که ساختاری بر مبنای حکمرانی صحیح آب داشته و به این منظور بیش از ۴۰ کار انجام شده در کشور و دیگر کشورهای جهان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

اردکانیان در پایان گفت: برای رسیدن به ساختار مناسب، این مسیر میانبر بسیار ارزنده‌ای است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات