طرح مسکن اقدام ملی در استان قزوین چیست؟

طرح مسکن اقدام ملی در استان قزوین چیست؟


سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین از‍ حضور موثر این سازمان در پروژه‎های اقدام ملی مسکن خبر داد.

ب۷ گزارش روابط عمومی.سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین،  این سازمان اقدامات موثر و همه جانبه‌ای در پروژه‌های مسکن مهر شامل انجام نظارت مقيم، ايجاد دفتر فني مستقر در سايت مسكن مهر، ساماندهي اجراي پروژه توسط اعضاء حقيقي و حقوقي سازمان، ساماندهي نظارت غيرمقيم توسط اعضاء سازمان، خدمات كارگزاري و .... را در سابقه کاری خود داشته است.

با توجه به این کارنامه موفق و اعتماد و همدلی مسئولین استانی و به استناد ابلاغيه مديركل دفتر فني استانداري قزوين  به شماره، برخی از وظایف قانونی طرح اقدام ملی به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان واگذار شد.

طرح مسکن اقدام ملی در استان قزوین با در نظر گرفتن حدود 1200 واحد مسکونی ( برای فاز یک) در منطقه مهرگان شهر محمدیه آغاز و مطابق ضوابط و آئین نامه ابلاغی مطابق صورتجلسه فوق، وظیفه معرفی ناظرین غیرمقیم برعهده سازمان قرار گرفت.

معرفی ناظرین (به صورت پیش ثبت نام) به شرح ذیل انجام می شود:

1.متراژ زمین هربلوک حدود 162 متر، 2 سقف و شامل 2 واحد مسکونی است.

2.متراژ زیربنای هربلوک حدود 220 متر، در دو سقف و مشمول مقررات ساختمان‌های گروه الف (دو ناظره) است.

3.اولین دوره ارجاع نظارت پروژه‌های اقدام ملی استان قزوین، به صورت پیش ثبت نام و برای 108 بلوک است که ناظرین آنها براساس آئین نامه ارجاع کار سازمان انتخاب و به مراجع ذیربط معرفی شدند.

4.برای هر 3 بلوک (جمعا 660 مترمربع و 3 واحد) یک نفر مهندس سازه و یک نفر مهندس معماری تعیین می‌شود.

5.معرفی ناظرین اقدام ملی صرفا براساس آئین‌نامه ارجاع کار سازمان بوده و ناظرین عمران و معماری که در سامانه پذیره‌نویسی ارجاع نظارت شرکت کرده‌اند، می‌توانند (در روزهای زوج از ساعت 16 الی 24) با مراجعه به پورتال شخصی خود نسبت به اعلام داوطلبی برای پیش ثبت نام نظارت پروژه‌های فوق اقدام کنند.

6.با یکبار ثبت داوطلبی، به صورت خودکار داوطلبی نظارت 3 بلوک منظور می‌شود و نیاز به اعلام داوطلبی برای 3 بلوک به صورت جداگانه نیست.

7.مهندسین فاقد ظرفیت اشتغال نیز امکان ثبت داوطلبی خواهند داشت و در صورتی که پروژه‌ها فاقد داوطلب دارای ظرفیت باشد، داوطلبین فاقد ظرفیت به عنوان ناظر انتخاب خواهند شد.

8.حق الزحمه نظارت مطابق دستورالعمل ابلاغی، پس از صدور پروانه ساختمانی پرداخت خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات