رضایت ۷۲ درصدی شهروندان از اطلاع رسانی شهرداری برای مقابله با شیوع ...

رضایت ۷۲ درصدی شهروندان از اطلاع رسانی شهرداری برای مقابله با شیوع ...

رضایت ۷۲ درصدی شهروندان از اطلاع رسانی شهرداری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمد رمضانی فرخد با اشاره به انجام موج چهارم نظرسنجی در حوزه کرونا توسط گروه سنجش افکار این اداره، اظهار کرد: موج چهارم نظرسنجی کرونا از شهروندان مشهدی با هدف بررسی اثرات شیوع کرونا بر اشتغال شهروندان، میزان نگرانی از ابتلا به کرونا و همچنین میزان رضایت و انتظارات از اقدامات شهرداری در این خصوص انجام شد.
وی افزود: در موج دوم نظرسنجی کرونا، ۵۷ درصد شهروندان تا حد زیادی نگران ابتلای خود و خانواده شان به کرونا بودند که این نگرانی در نظرسنجی جدید با رشد ۶ درصدی، به ۶۳ درصد رسیده است. همچنین ۶۰ درصد پاسخگویان ابراز داشته اند که تا پایان تابستان، شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا می کند.
رضایت ۷۶ درصدی شهروندان از آموزش و اصلاع رسانی شهرداری در خصوص کرونا از طریق تبلیغات محیطی
سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد بیان کرد: ۴۵.۵ درصد شهروندان، از اقدامات شهرداری برای آموزش و اطلاع رسانی در خصوص کرونا از طریق تبلیغات محیطی، رضایت بالایی داشتند و ۳۱ درصد نیز رضایت آنان از این بخش متوسط بود.
رمضانی فرخد خاطرنشان کرد: ۷۷ درصد پاسخگویان این نظرسنجی برای تردد در سطح شهر از وسیله نقلیه شخصی استفاده کرده و تنها ۱۴ درصد از وسایل نقیله عمومی استفاده می کردند که ۷۲ درصد استفاده کنندگان از حمل و نقل عمومی، اطلاع رسانی شهرداری در ایستگاه های مترو و اتوبوس و همچنین داخل ناوگان حمل و نقل عمومی جهت مبارزه با ویروس کرونا را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده اند.
نظر موافق ۹۹ درصد شهروندان برای اجباری بودن استتفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی
وی اضافه کرد: ۴۵.۵ درصد از شهروندان شرکت کننده در این نظرسنجی، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان در وسایل حمل و نقل عمومی مشهد را خوب و خیلی خوب و ۲۰ درصد نیز ضعیف و خیلی ضعیف دانسته اند و بیش از ۹۹ درصد شهروندان نیز با اجباری شدن استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی موافق بودند.
سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در نظر سنجی موج دوم کرونا، بیش از ۷۱ درصد شهروندان با تعطیلی حرم مطهر موافق بودند، گفت: میزان موافقان تعطیلی حرم مطهر و مساجد و اماکن مذهبی در نظر سنجی موج چهارم با ۶۸ درصد کاهش یافته است، ۸۴ درصد شهروندان نیز با تعطیلی اماکن تفریحی شامل پارک ها، استخرها، سینماها، سالن های ورزشی و ... موافق بوند که نظر مردم در این نظرسنجی دقیقا با نظرسنجی موج سوم کرونا برابری می کند.
ابتلا به کرونا، بزرگترین ترس ۷۱ درصد از شهروندان مشهدی
رمضانی فرخد با بیان این مطلب که ۶۹ درصد از پاسخگویان اعلام کرده اند که در مراسمات حضوری دهه اول محرم شرکت نمی کنند، تصریح کرد: ۵۷ درصد شهروندان با تعطیلی مراکز تجاری مانند انواع بازارهای سرپوشیده، پاساژها و روزبازارها مخالف هستند در صورتی که در موج دوم نظر سنجی کرونا، ۵۵ درصد شهروندان با تعطیلی کامل ادارات، بازارها و فروشگاه ها موافق بودند.
وی ادامه داد: ۷۱ درصد پاسخگویان این نظرسنجی، بزرگترین ترس خود در دوران شیوع کرونا را، ابتلای خود و خانواده به کرونا عنوان کرده اند و ترس از کاهش درآمد و شکست اقتصادی به ۴۰ درصد و ترس از اختلال در روابط اجتماعی با ۲۵ درصد در رتبه های بعدی قرار داشتند.
ضد عفونی کردن معابر و تاسیسات شهری، اولین انتظار شهروندان از شهرداری در دوران شیوع ویروس کرونا
سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه شهروندان مهمترین پیامدهای مثبت شیوه ویروس کرونا را اهمیت یافتن بهداشت فردی و افزایش دانش پزشکی جامعه و همچنین افزایش روحیه ایثار و فداکاری عنوان کرده اند، بیان کرد: ضدعفونی معابر و تاسیسات شهری با ۴۴.۵ درصد، آموزش و فرهنگ سازی با ۳۶ درصد، اختصاص ملزومات بهداشتی به اقشار آسیب پذیر با ۲۳.۵ درصد و ... مهمترین انتظار شهروندان از شهرداری همزمان با شیوع ویروس کرونا بوده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات