کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان: واگذاری 24 نیروگاه خورشیدی روستایی به روستائیان کهگیلویه و بویراحمد

کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان: واگذاری 24 نیروگاه خورشیدی روستایی به روستائیان کهگیلویه و بویراحمد

» کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری 24 نیروگاه خورشیدی روستایی به روستائیان شهرستان های بهمئی و مارگون این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان، " غلامعباس افراس " با بیان این مطلب گفت:  24 نیروگاه خورشیدی در چهار روستای شهرستان های بهمئی و مارگون به روستانشینان واگذار تا آنان نیز از نعمت برق بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه کار انتقال شبکه های برق به این چهار روستا سخت و از سویی فاقد صرفه های اقتصادی بوده است، اظهارداشت: روستاهای " چهتون و چاه چهل " در بهمئی و " تنگ خشک زیلایی و دلی تنگو " در شهرستان مارگون روستاهایی هستند که بزودی از نعمت برق نیروگاه خورشیدی بهره خواهند برد.

کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، اعتبار واگذاری این نیروگاه های خورشیدی به روستانشنیان این 2 شهرستان را حدود 9 میلیارد ریال ذکر و خاطرنشان کرد: این روستاها در دور دسترس ترین مناطق شهرستان های خود واقع شده اند.

افراس گفت: شروع عملیات اجرایی برقرسانی به چهار روستای عنوان شده در آذرماه سال گذشته بوده که اکنون آماده بهره برداری است.

وی، سخت گذری، پراکندگی و کوهستانی بودن استان کهگیلویه و بویراحمد را از مهمترین مشکلات کنونی برای برقرسانی روستایی در این استان برشمرد.

کارشناس طرح های برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از یک هزار و 760 روستا با جمعیت خانواری بالای 56 هزار خانوار اکنون در این استان از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

" شهرستان بهمئی " در 300 کیلومتری و " شهرستان مارگون " در 100 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده اند.
لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد یک شرکت در شهر یاسوج می باشد

   نظرات