توقیف دو عدد پمپ آب غیرمجاز در شهرستان رباط کریم

مدیر امور منابع آب شهرستان های رباط کریم و بهارستان از توقیف و جمع آوری دو عدد پمپ آب غیر مجاز از بستر رودخانه شور در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالناصرابراهیمی" با اعلام این خبر افزود: با آگاهی و پیگیری گروه های گشت و بازرسی و تلاش واحد آب های سطحی امور منابع شهرستان های رباط کریم و بهارستان ، دو عدد پمپ غیرمجاز به ابعاد ۲ و ۴ اینچ و میزان دبی ۲۰ لیتر در ثانیه، از بستر رودخانه شور واقع در شهر پرند، از توابع شهرستان رباط کریم توقیف شد.

ابراهیمی با بیان اینکه بر اساس قانون توزیع عادلانه آب، نگهداری و استفاده از دستگاه های حفاری و برداشت آب بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود تصریح کرد: با توقیف این دو پمپ غیرمجاز از برداشت غیرمجاز سالیانه ۱۷۲ هزار مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب شهرستان های رباط کریم و بهارستان در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی و سطحی خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه ها بدون مجوز و داشتن حق آبه  جرم محسوب شده و امور منابع آب این شهرستان با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات