بخش مایع واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز وارد مدار می‌شود

بخش مایع واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز وارد مدار می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا ایمانلو" در حاشیه بازدید از طرح واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز، با اشاره به احداث واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز، گفت: فرآیند تصفیه فاضلاب واحد دوم تبریز از نوع STEP FEED بوده که در این فرآیند حذف مواد آلی با قابلیت از بین بردن ازت و فسفر انجام و با توجه به مرحله‌ای بودن سیستم توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی، جزو پیشرفته‌ترین و کارآمدترین تصفیه‌های فاضلاب شهری محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: جمعیت زیرپوشش این طرح یک میلیون نفر و ظرفیت تصفیه‌خانه نیز 207 هزار متر مکعب در شبانه‌روز خواهد بود.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با اشاره به هزینه‌ها و محل اعتبارات این طرح خاطرنشان کرد: اگر اعتبارات لازم برای تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز تامین شود، می‌توانیم در بهمن ماه امسال بخش مایع واحد دوم آن را به بهره‌برداری برسانیم.
ایمانلو ادامه داد: واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز در سال 80 برای جمعیت 600 هزار نفری احداث شد، اما اکنون با توجه به جمعیت یک میلیون و 600 هزار نفری کلانشهر تبریز تکمیل این طرح ضروری است.
وی افزود: احداث واحد دوم تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب تبریز از سال  95 و با اعتبار اولیه 182 میلیارد تومان در دو فاز مایع و لجن آغاز شد که سازه بخش مایع  بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی یادآور شد: در حال حاضر در سطح استان، هفت واحد تصفيه‌خانه فاضلاب در دست اجراست كه با تكميل آنها ظرفيت تصفيه فاضلاب به مقدار قابل توجهي افزايش خواهد يافت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات