نبود نگاه بلندمدت در تصمیم‌گیری‌ها، بسیاری از  ...

نبود نگاه بلندمدت در تصمیم‌گیری‌ها، بسیاری از ...

نبود نگاه بلندمدت در تصمیم‌گیری‌ها، بسیاری از سرمایه‌های عموم را هدر داده است/ قدردان اقدامات شورای شهر در بحث تعیین تکلیف پروژه‌های بلاتکلیف منطقه ثامن هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید امیرحسین قاضی‌زاده، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث ره‌باغ حضرت زهرا(س)، اظهارکرد: این پروژه آیینه عبرتی برای نظام برنامه‌ریزی و اجرایی کشور و مشهد است؛ پروژه‌‌ای که با حجم زیاد منابع مالی طراحی و درصدی هم پیشرفت داشته و گودبرداری شده و پس از مدتی نتیجه گرفته‌ایم که اشتباه است و باید گودبرداری انجام شده به حالت قبل بازگردد.

وی با بیان اینکه مطالعات و کارشناسی‌های ما از نگاه درازمدت برخوردار نیستند، گفت: همه مسئولین، در زمان تصدی سمت خود بدون شک تلاش‌های بسیاری کرده‌اند که موفق باشند و آیندگان از آنها با خوش‌نامی یاد کنند.

قاضی‌زاده افزود: طرح‌ها و برنامه‌های بسیاری را می‎بینیم که در گام نخست با سروصداهای بسیار و با افتخار از آنها نام می‌بریم پس از مدتی در افکار عمومی دچار صدمه می‌شوند و تعدادی کارشناس هم علیه برنامه و مبانی طرحی‌ها و اقدامات انجام شده، حرف می‌زنند؛ طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی یکی از همین طرح‌هاست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از 40 سال، زمان آن فرارسیده که گفتمانی درازمدت‌تر و بانگاهی به آینده در طراحی‌ها حاکم شود، تصریح کرد: امیدواریم پروژه طرح نوسازی و بهسازی این بافت، با رشد سالانه 2.5 درصد زودتر به اتمام برسد و شرایط مناسبی برای سکونت و اقامت زائران و مجاوران فراهم آید.

قاضی‌زاده گفت: تاکنون سرمایه‌های هنگفتی بخاطر حاکم بودن نگاه‌های مقطعی و موقتی از بین رفته است؛ منابعی که شاید با استفاده از آنها میتوانستیم 5 پروژه مثل طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را به اتمام برسانیم.

وی در پایان از شورای پنجم شهر مشهد و شهردار بخاطر تعیین تکلیف پروژه‌های مختلفی چون ره‌باغ‌ها تشکر کرد و افزود: خوشبختانه دستگاه‌ قضایی نیز پای کار بوده و از این فرصت باید بهره گرفت؛ یکی از بزرگترین مشکلات ما در کشور، نبود مدیریت تصمیم‌گیر بوده که در مدیریت شهری و دستگاه‌ فضایی مشهد این موضوع وجود ندارد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات