شرکت آب منطقه ای اردبیل طی ۶ ماهه اول سال ۹۹ در نیروگاه برق آبی...

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در حاشیه آیین قدردانی از تولیدکنندگان برق در کشور که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۹ در نیروگاه برق آبی مغان بیش از برنامه پیش بینی شده برق تولید کرده ایم.

مهندس عباس جنگی مرنی افزود: همه ساله گذر از پیک مصرف برق در کشور و استانها، یکی از دغدغه های مهم بخش تولید برق و وزارت نیرو است که در این راستا در نیروگاه برق آبی مغان با تلاش و هماهنگی انجام شده جهت تولید حداکثری برق و افزایش تولید در سال ۹۹ و کمک به چرخه تولید و تامین برق کشور برای عبور از پیک مصرف در تابستان امسال، با وجود محدودیت منابع آبی در نیروگاه در فصل پیک مصرف برق، توانستیم با تلاش کارکنان نیروگاه برق آبی مغان و مدیران شرکت آب منطقه ای اردبیل، در این نیروگاه مقدار برق نزدیک به ظرفیت نامی نیروگاه را تولید نماییم و این در حالی است که نیروگاه آمادگی تولید با ظرفیت کامل را داشت که خود شاخص خوبی برای ارزیابی نیروگاه می باشد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه تولید برق در نیروگاه برق آبی مغان برای امسال ۵۸ گیگاوات ساعت پیش بینی شده است، اظهار داشت: طبق پیش بینی در ۶ ماهه اول سال ۹۹ باید حدود ۳۴ گیگاوات ساعت از این نیروگاه برق تولید می شد که موفق شدیم برای کمک به تولید برق در کشور بیش از ۳۶ گیگاوات ساعت برق تولید نماییم .

مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: در چهار ماه پیک مصرف در ماههای خرداد، تیر، مرداد و شهریور برای کمک به گذر از پیک مصرف امسال، بیش از ۲۷ گیگاوات ساعت تولید برق در نیروگاه برق آبی مغان برق داشتیم تا از این طریق به شبکه برق کشور کمک نماییم .

مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در ادامه گفت: جهت نیل به تولید حداکثری و برای جلوگیری از آسیب دیدگی تجهیزات و تاسیسات نیروگاه، کلیه تجهیزات و لوازم ضروری واحدهای نیروگاه برق آبی مغان در نیمه دوم سال ۹۸ و اوایل سال ۹۹ با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال تعمیر شده است .

مهندس عباس جنگی مرنی اضافه نمود: آشغالگیر ورودی نیروگاه در بهره برداری سنوات قبل، آسیب دیده بود و کارکرد مناسبی نداشت و با ورود آشغال به تونل و مسیر پنستاک نیروگاه و ایجاد صدمه و خسارت به تاسیسات داخلی، موجب تریپ و خارج شدن نیروگاه از مدار تولید برق می گشت که اقدام به تهیه و نصب آشغالگیر جدید گردید .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در پایان یادآور شد: علی رغم شیوع ویروس کرونا و در نتیجه کاهش درآمدهای شرکت و محدودیت های مالی شدید شرکت آب منطقه اردبیل، انجام عملیات تعمیرات تکمیلی و اورهال نمودن نیروگاه برق آبی مغان در برنامه قرار دارد تا در زمان پیک مصرف برق در سال آینده نیز با آمادگی کامل، تولید برق لازم را انجام دهیم .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات