اقدامات پیشگیری از طاعون نشخوارکنندگان در بوشهر انجام می‌شود

اقدامات پیشگیری از طاعون نشخوارکنندگان در بوشهر انجام می‌شود

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی از استان‌ها و تلفات حیات وحش، نشست بررسی و برنامه ریزی پیشگیری از بیماری مذکور در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان بوشهر برگزار شد.

وی اضافه کرد: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک یکی از بیماری‌های خطرناک ویروسی است که علاوه بر دام‌های اهلی، می‌تواند حیات وحش و نشخوارکنندگان را تحت تاثیر قرار دهد و موجبات تلفات شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت پیگیری و مقابله با بیماری طاعون نشخوارکنندگان لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: باید با پایش مناطق، حفاظت و کنترل واکسیناسیون دام‌های اهلی و به ویژه دام‌های عشایر ورودی به استان و ضدعفونی آبشخورها در راستای پیشگیری از این بیماری اقدام کرد.

قلی نژاد گفت: مقرر شد هماهنگی لازم با ارگان‌های مسوول و متولی در راستای تاکید بر واکسیناسیون دام‌های اهلی و دام‌های ورودی به استان در فصل کوچ عشایر به عمل آید و زیستگاه‌های مناطق حفاظت شده استان مورد پایش مداوم قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات