تامین آب شرب پایدار برای مردم از اولویت های کاری وزارت نیرو در...

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در مراسم افتتاح طرح های آبرسانی به ۴۵ روستای استان اردبیل گفت: تامین آب پایدار برای مردم از اولویت های کاری وزارت نیرو در استان اردبیل است و در این راه باید تلاش کرد.

بهروز ندایی با بیان اینکه پروژه های متعددی در بخش آب در سفر سال گذشته ریاست جمهور و وزیر نیرو به استان اردبیل به بهره برداری رسید، افزود: بهره برداری و آبگیری سه سد مهم در استان اردبیل از جمله این طرح ها بودند که با تلاش وزارت نیرو در سالهای اخیر به بار نشستند و احداث طرح شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین هم با تخصیص اعتبار مالی لازم آماده افتتاح خواهد شد .

وی همچنین با تقدیر از تلاشهای وزارت نیرو و مدیران عامل شرکتهای صنعت آب و برق در استان اردبیل، با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی به ۴۵ روستای استان با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر را کاری مهم عنوان کرد و افزود: وزارت نیرو برای تامین آب پایدار در سطح استان تلاش باارزشی را شروع کرده است و بخش قابل توجهی از آن به نتیجه رسیده و مردم در این مراکز جمعیتی از آن بهره مند شده اند .

ندایی همچنین تولید بیش از دو برابر میزان مصرف برق استان را از فعالیت های چشمگیر وزارت نیرو در استان اردبیل عنوان کرد و گفت: در تلاش می شود تا ظرفیت تولید برق در استان را به سه برابر میزان مصرف استان ارتقا یابد و استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ برای تکمیل پروژه های آب و آبفا، تحول بزرگی را در استان رقم خواهد زد .

در این مراسم، آبرسانی به ۴۵ روستای استان اردبیل با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار نفر با ارائه توضیحات تکمیلی مهندس بهنژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل افتتاح و بهره برداری شد .

مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در حاشیه این برنامه به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه با پیگیری جدی برای دریافت اعتبارات مالی  از طریق فاینانس داخلی (ماده ۵۶) از بانک ها و نهادهای ذیربط و اعتبارات طرح های مرزی، اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری به استان و سایر اعتبارات و منابع مالی، احداث اغلب طرح ها و پروژه های آب در سطح استان سرعت می گیرد و بخش قابل توجهی از آن نظیر سد بفراجرد، آبرسانی شرب به خلخال و تصفیه خانه آب شرب خلخال در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید .

مهندس عباس جنگی مرنی انجام فعالیت های گسترده در پروژه های آبرسانی سطح استان را یادآور شد و افزود: در این زمینه کارهای بسیار خوبی توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در حال انجام است که از جمله آن طرح آبرسانی به شهرهای نمین، عنبران، خلخال، اردبیل و مشگین شهر است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

منبع خبر

شركت آب منطقه‌ای اردبیل

شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

    نظرات