کرایه اتوبوس‌های شهر قزوین اول مهر رایگان است

کرایه اتوبوس‌های شهر قزوین اول مهر رایگان است

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ زرآبادی‌پور اظهار کرد: اول مهرماه امسال کرایه ناوگان فعال اتوبوسرانی این شهر به مناسبت گرامیداشت یکم مهرماه روز سرباز و هفته دفاع مقدس، بازگشایی نمادین مدارس و روز جهانی بدون خودرو رایگان است.

او افزود: در سال جاری ۲۲ سپتامبر، روز جهانی بدون خودرو با یکم مهرماه مقارن شده است که در این روز مردم به خودداری از استفاده خودروی شخصی و همچنین به‌کارگیری سایر روش‌های حمل‌ونقل همچون پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی فراخوانده می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا تاکید اصلی بر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است؛ اما به منظور تسهیل در جابه‌جایی و رفاه حال دانش‌آموزان و خانواده‌ها، سربازان و سایر شهروندان زمینه استفاده رایگان آنان از اتوبوس در روز یکم مهرماه فراهم شده و به منظور حفظ سلامت مسافران، ضدعفونی ناوگان به صورت مستمر و کامل ۲ بار در روز انجام می‌شود.

زرآبادی با اشاره به ضرورت فرهنگسازی و تلاش همگانی برای خودداری از استفاده خودروی شخصی تصریح کرد: در این روز شهروندان می‌توانند خریدهای کوچک روزمره را بدون خودرو و با استفاده از چرخ دستی، دوچرخه و... انجام دهند‌.

او خاطرنشان کرد: مسلما اهمیت کاهش استفاده از خودروی شخصی مختص روز جهانی بدون خودرو نیست؛ بلکه برای داشتن شهری پاک، آرام، ایمن و سالم می‌توان در تمام ایام سال در راستای رسیدن به این هدف و همچنین تبدیل پیاده‌روی و دوچرخه سواری به شیوه‌هایی رایج در زمینه حمل‌ونقل گام برداشت.

پایان پیام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات