طرح 5 ساله لایروبی رودخانه های مازندران بررسی شد

طرح 5 ساله لایروبی رودخانه های مازندران بررسی شد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران مهندس حیدر داودیان معاون طرح و توسعه این شرکت در گفتگوی زنده با صدای مرکز مازندران با بیان اینکه در مازندران حدود 7000 کیلومتر رودخانه وجود دارد که حدود 4.5 میلیون متر مکعب آب در آنها جریان دارد گفت: بخشی از این حجم آب به صورت سیلاب جاری و خساراتی را هم در حوزه سازه ها ی تقاطعی و هم در حوزه منازل مسکونی و اراضی کشاورزی به دنبال دارد.

وی افزود: پس از وقوع سیلاب  اواخر سال 97 و اوایل سال98، حدود 300 کیلومتر از مسیر رودخانه ها لایروبی شد،  و در این مدت 3.5 کیلومتر دیواره سازی نیز در حاشیه رودخانه ها صورت پذیرفت .

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران در ادامه گفت: در نظر داریم با استفاده از ظرفیت و اعتبارات عمومی  و بخش خصوصی در قالب یک طرح 5ساله نقاط آسیب پذیر شناسایی شده را با اجرای طرح های مهندسی رودخانه از جمله لایروبی و ساماندهی ایمن ساخته تا  میزان خسارات وارده را کاهش دهیم .

وی خاطرنشان کرد: در سال 99 نیز متناسب با سال 98  دیواره سازی و تثبیت بستر رودخانه ها  در حال انجام است .

وی تصریح کرد:با توجه به نقش سدها در کنترل سیلاب تلاش می شود از ظرفیت  قانون بودجه 99 جهت  اجرا و تکمیل سد های در دست  مطالعه و اجرا استفاده شود تا میزان خسارت به حداقل برسد .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات