جمع‌آوری تمامی ایستگاه‌های دوچرخه تا پایان  ...

جمع‌آوری تمامی ایستگاه‌های دوچرخه تا پایان ...

جمع‌آوری تمامی ایستگاه‌های دوچرخه تا پایان مهرماه/ مسیر دوچرخه حدفاصل هاشمیه تا چپگرد شهیدناصری احداث می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، خلیل‌ا... کاظمی در یکصد و ششمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به ارائه گزارشی درخصوص مسیرهای دوچرخه سطح شهر پرداخت و اظهارکرد: در بحث توسعه زیرساخت‌ها و احداث مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری تا سال 97 حدود 134 کیلومتر مسیر داشتیم که در سال 98، 68 کیلومتر به این عدد اضافه شد.

وی با بیان اینکه احداث 47 کیلومتر مسیر دوچرخه در برنامه سال 99 شهرداری مشهد قرار دارد، گفت: امیدواریم با تکمیل این مسیرها، طول مسیرهای دوچرخه شهر مشهد به 248 کیلومتر برسد.

کاظمی در ادامه تصریح کرد: یکی از تصمیمات خوب شورای شهر مشهد بحث پیاده روسازی‌ها بود که در حوزه عمران و حمل‌ونقل شهرداری متمرکز شد؛ همین تمرکز موجب اجرای مسیرهای دوچرخه در پیاده‌روسازی‌ها باشیم.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه در طرح جامع مطالعات حمل و نقل، 265 کیلومتر مسیر دوچرخه برای شهر مشهد درنظر گرفته شده است، افزود: پایان امسال، با تکمیل اعتبارات در اصلاح بودجه، 20 کیلومتر تا مطالعات طرح جامع فاصله خواهیم داشت.

کاظمی گفت: در سال گذشته، 4.9 میلیارد تومان و امسال هم 8 میلیاردتومان برای ایجاد مسیرهای دوچرخه در بودجه دیده شده است.

وی بزرگترین پروژه امسال در بحث احداث مسیرهای ویژه دوچرخه را حدفاصل تقاطع هاشمیه با بلوار نماز تا پل شهید ناصری دانست و تصریح کرد: طول این مسیر 5.5 کیلومتر است.

کاظمی در ادامه افزود: یکی از تاکیدات ما، ایجاد مسیر دوچرخه در پیاده‌روست؛ تنها در صورتی مسیر دوچرخه در خیابان احداث می‌شود که عرض پیاده‌رو کم باشد.

وی با بیان اینکه بهبود و بهسازی مسیرهای دوچرخه یکی از اولویت‌ها بوده و سال گذشته 3.3 میلیاردتومان برای این مهم تخصیص یافته است، گفت: امسال هم 5.6 میلیاردتومان به این امر اختصاص پیدا می‌کند.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع در بحث استفاده از مسیرهای دوچرخه، تامین دوچرخه برای تردد شهروندان است.

کاظمی با اشاره به قراردادی که سال 90 برای دوچرخه‌های اشتراکی منعقد شد، گفت: 165 ایستگاه توسط شرکت مربوطه در نقاط مختلف ایجاد شده بود که نازیبایی هایی داشت و معضلی در سطح شهر محسوب می‌شد.

وی از تعیین تکلیف ایستگاه های دوچرخه با هماهنگی دستگاه قضایی خبرداد و گفت: تا امروز حدود 63 ایستگاه جمع‌آوری شده و تا پایان آبانماه هم تمامی این ایستگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود.

کاظمی با اشاره به عزم جدی مدیریت شهری برای تامین دوچرخه‌های اشتراکی، افزود: برهمین اساس، شهرداری با کارخانه دوچرخه‌سازی آساک دوچرخ وارد تعامل شد و پس از قراردادی که منعقد کردیم، این کارخانه تعطیل شده، فعالیت خود را از سر گرفت.

وی اظهارکرد: در قرارداد اولیه، خرید 400 دستگاه دوچرخه قید شده بوده تاکنون 200 دستگاه تحویل شهرداری شده و 200 دستگاه دیگر هم تا پایان مهرماه تحویل خواهد شد.

کاظمی از تامین اعتبار 8.6 میلیاردتومانی برای تامین دوچرخه خبرداد و گفت: رک‌های این دوچرخه در محور اصلی بلوار وکیل‌آباد تا میدان شهدا نصب خواهد شد؛ این فرآیند احتیاج به هیچ اپراتوری ندارد و قفل‌های دوچرخه با استفاده از اپلیکیشن شهرمن، پس از ثبت نام باز می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات