شهروندان کم‌توان هم باید از ظرفیت‌های شهری بهره  ...

شهروندان کم‌توان هم باید از ظرفیت‌های شهری بهره ...

شهروندان کم‌توان هم باید از ظرفیت‌های شهری بهره ببرند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در حاشیه مراسم عزاداری هیات متوسلین به حضرت رقیه (س) ویژه معلولین که در مسجد شهیدان عبادی واقع در بوستان بهار برگزار شد، ضمن تسلیت ایام و بویژه سالروز شهادت جانسوز حضرت رقیه(س)، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که زمینه‌ و بستری توسط شهرداری مشهد فراهم شده تا این مراسم ارزشمند مذهبی در یکی از مساجد بوستان‌های سطح شهر برگزار شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر این مسجد، فضاهای روباز دیگری هم در سطح بوستان بهار وجود دارد که میتوان در شرایط آب و هوایی مناسب از آن بهره گرفت، گفت: معلولان و کم‌توانان به دلیل شرایط جسمی و محدودیت‌هایی که با آن مواجهند، همچون سایر شهروندان، امکان استفاده از برخی خدمات مدیریت شهری را ندارند؛ امکانات و خدماتی که شهرداری برای آن یارانه پرداخت می‌کند و عزیزان معلول از آن بی‌بهره‌اند.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: بخشی از این عدم برخورداری را میتوان از طریق اختصاص چنین فضاها و بسترها و اقدامات این چنینی جبران کرد چراکه آنها هم شهروندان این شهر هستند و باید از زیرساخت‌های شهری بهره ببرند.

حیدری در پایان تصریح کرد: امیدواریم با بهبود شرایط و رفع خطر ناشی از ویروس کرونا بتوان هرچه زودتر مراسمی با شکوه و همگانی‌تر را همچون سالهای قبل برگزار کنید و مدیریت شهری نیز فضای لازم را در اختیار شما قرار دهد.

کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - حیدری -
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات