شهر همگان، گامی موثر در جهت استفاده حداکثری  ...

شهر همگان، گامی موثر در جهت استفاده حداکثری ...

شهر همگان، گامی موثر در جهت استفاده حداکثری جانبازان و کم‌توانان از فضاهای شهری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از مرکز بازتوانی جانبازان خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهارکرد: یاد تمامی افرادی که در این 8 سال افتخارآفرینی کرده‌اند را گرامی می‌داریم؛ بویژه جانبازانی که با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و از همه بالاتر جانبازان اعصاب و روان که وضعیت خاصی دارند.

وی در ادامه گفت: جانبازان اعصاب و روان، زبان گویایی برای گفتن دردها ندارند و جامعه هم ممکن است آنگونه که باید قدردان این عزیزان نباشند؛ حتی برخی دستگاه‌های رسمی نیز با نگاه دیگری به این عزیزان می‌نگرند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای شهر مشهد پیوسته سعی کرده با مصوباتی، فضاهای شهری را حتی‌الامکان برای استفاده جانبازان مهیا کند و این عزیزان بیش از پیش از فضاهای شهری بهره ببرند، افزود: در همین راستا، از مصوبه شهر همگان میتوان به یکی از شاخص‌ترین مصوبات اشاره داشت.

حسینی‌پویا از تشکیل اداره شهر همگان در شهرداری مشهد خبرداد و تصریح کرد: این اداره نسبت به شناسایی مشکلات فضاهای شهری از جهت مناسب‌سازی اقدام کرده و کارهایی که از پیش هم انجام شده را هم ارتقاء و یا سرعت آنها را تسریع بخشیده است.

وی افزود: مناسب‌سازی در فضاهای جدید الاحداث هم مورد توجه شهرداری قرار داشته تا همه جانبازان و کم‌توانان و افراد معلول بتوانند از فضاهای عمومی استفاده حداکثری داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات