رشد و بالندگی سازمان های آتش نشانی، مستلزم حرکت به سوی فراگیری دانش و اجرای تعاملات صحیح بین سازمانی است/آتش نشانی رشت

رشد و بالندگی سازمان های آتش نشانی، مستلزم حرکت به سوی فراگیری دانش و اجرای تعاملات صحیح بین سازمانی است/آتش نشانی رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، روز گذشته 2 مهر 99 با حضور رییس سازمان آتش نشانی و معاون خدمات شهری و روستایی منطقه آزاد انزلی، رییس ایستگاه آتش نشانی منطقه آزاد جلسه ای  با محوریت تعاملات دو سویه به جهت افزایش و رشد دانش تخصصی آتش نشانان برگزار شد.

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت با تاکید بر لزوم تعاملات صحیح سازمان های آتش نشانی و سازمان های هم سو برای رسیدن به رشد و بهره مندی از دانش تخصصی، ادامه داد: سازمان های آتش نشانی یکی از ارگان های پیشرو در امداد رسانی به شهروندان است که داشتن دانش به روز یکی از بدیهی ترین امور محوله می باشد.

وی با اشاره به آموزش های آتش نشانان که در 6 ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش 29 درصدی نسبت به مشابه سال گذشته بوده ایم، ادامه داد: تمامی آتش نشانان در کنار فراگیری مهارت های تخصصی در ساعات شیفت کاری می بایست به صورت دوره ای و برنامه ریزی شده نسبت به حضور در آزمون های تست عملیاتی و تخصصی اقدام نمایند.

مومنی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد روابط عمومی این سازمان مبنی بر هدف اصلی  برگزاری این جلسه چه بوده؛ گفت: با توجه به مرکزیت شهر رشت و وجود پتانسیل خوب آموزشی با وجود کارشناسان و آتش نشانانی که سالها در زمینه آموزش کارکنان فعالیت دارند این انتظار وجود دارد تا نسبت به ارایه آموزش به آتش نشانان شهرهای همجوار "در صورت تمایل متقابل" اقدام نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر اثر مستقیم آموزش شهروندی با کاهش حوادث، افزود: قطع به یقین داشتن شهری ایمن در کنار شهروندانی هوشیار ممکن خواهد بود. تا با رعایت نکات ایمنی در خانه و محل کار پشتوانه خوب و مطمینی برای ارگان های امدادی برای پیشگیری از حوادث باشند که بدین واسطه مسوولیت حوزه های پیشگیری و آموزش را سنگین و سنگین تر می نماید بخصوص در روزهای شیوع ویروس کرونا و لغو بسیاری از آموزش های حضوری می بایست با تولید مطالب آموزشی جهت پخش در فضای مجازی، صدا و سیما و... که به مراتب دارای چالش ها و سختی های منحصر به فرد خود است امر آموزش را مستمر داشت.

همین گزارش حاکی است: در این دیدار از قسمت های مختلف سازمان آتش نشانی همچون ستاد فرماندهی، ایستگاه آتش نشانی، حوزه پیشگیری و... بازدید شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات