آتش نشانی شغل جذاب و لذت بخشی است

آتش نشانی شغل جذاب و لذت بخشی است

جلال ملکی در ارتباط تلفنی با برنامه #صبح_سیلک با گرامیداشت هفتم مهرماه روز آتش نشان، تصریح کرد: هنگام حضور در صحنه حوادث، دعای خیر مادران و اشک شوق پدران در تلاش تیم آتش نشانی برای نجات و سالم بازگرداندن اعضای خانواده به آغوش آنان با هیچ چیز مادی قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: نیروهای آتش نشان آن قدر توانمند و خلاق هستند که اگر بخواهند می توانند به شغل دیگری با درآمد یا وضعیت اقتصادی بیشتر بپردازند، از این رو لذت نجات و یاری هم نوع جذابیت این شغل بوده که با هیچ معیار مادی قابل مقایسه نیست.

ملکی آتش‌نشان را به منزله نیروی واکنش سریع قلمداد و اذعان داشت: در پاسی از شب که همه خوابند، نیروهای شیفت شب آتش نشان با کنارگذاشتن آسایش و آرامش خود همزمان با اعلام بروز حادثه ظرف چندین ثانیه باید خود را به محل برسانند و خود را در معرض خطراتی مثل انفجار یا سقوط بعنوان عوامل سختی کار قرار دهند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پایان از شهروندان و مسئولین خواستار شد: مردم اگر می خواهند کمتر به آتش نشانان آسیب جسمی روحی وارد شود، مراقب ایمنی اطراف خود باشند و مسئولین هم در این وضعیت نامناسب اقتصادی بیشتر به وضع معیشت این قشر توجه کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات