دیدار با خانواده های شهدای آتش نشان شهر باران عبدی، مرادی، نعمت طلب به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی

دیدار با خانواده های شهدای آتش نشان شهر باران عبدی، مرادی، نعمت طلب به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی

هـرگز کسـانى را که در راه خـدا کشته شـده‏ اند مـرده مپنـدار بلکه زنـده‏ اند که نـزد پروردگارشـان روزی داده می شـوند."سوره آل عمران 169"

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، عصر امروز 5 مهر 99 رییس سازمان آتش نشانی رشت بهمراه، نماینده ایثارگران سازمان آتش نشانی و  تنی چند از آتش نشانان شهر باران به پاسداشت زحمات و جان فشانی های شهدای آتش نشان و به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی با حضور در منزل خانواده شهیدان؛ مهدی مرادی ، بهمن عبدی و احمد نعمت طلب  یاد و خاطرشان را گرامیداشتند .

همین گزارش حاکی است: آتش نشان احمد نعمت طلب 15 شهریور 1348 در حین اطفای آتش سوزی منزل مسکونی در محله باقرآباد رشت و در حین انجام وظیفه دچار حادثه شد که با توجه به شدت صدمات وارده پس از سه روز بستری بودن در یکی از بیمارستان های رشت به ندای حق لبیک گفت و جان به جان آفرین سپرد.

احمد نعمت طلب آتش نشان شهید شهر باران در آن زمان 35 ساله بود و دارای دو دختر" 4 و 9 ساله" و دو پسر " 2 و 6 ساله" بوده است.

شایان ذکر است: در ساعت 2:58 دقیقه بامداد روز یک شنبه 23 اردیبهشت 1375 تماس شهروندان با مرکز 125 آتش نشانی خبراز حادثه آتش سوزی مسجدی در محله نخودچر را داشت که بواسطه گسترش آتش و درخواست کمک و همیاری؛ خودرویی حامل آتش نشانان شهیدعبدی و مرادی از ایستگاه 2 آتش نشانی به محل حادثه فراخوانده شدند که در پی آن رخداد حادثه و پر کشیدن دو آتش نشان؛ ثانیه های پر التهابی را در ذهن و جان آتش نشانان شهر باران حک نمود. روحشان شاد و یادشان در دلها گرامی باد .

گفتنی است: در آن زمان شهید عبدی دارای 3 فرزند دختر و 3 فرزند پسر بود و شهید مرادی نیز 2 فرزند دختر و یک فرزند پسر داشته که امید است در زیر لوای حق تعالی، سلامتی و خوشبختی هم نشین همیشگی شان باشد.

خانواده شهید نعمت طلب

خانواده شهید مهدی مرادی

خانواده شهید بهمن عبدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات