پایان مهرماه، دسترسی سیستمی به بسته های تشویقی بازآفرینی بافت‌های ...

پایان مهرماه، دسترسی سیستمی به بسته های تشویقی بازآفرینی بافت‌های ...

پایان مهرماه، دسترسی سیستمی به بسته های تشویقی بازآفرینی بافت‌های فرسوده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان دراین خصوص افزود: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص ارائه بسته های تشویقی بازآفرینی محلات هدف بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، تمهیدات لازم در این خصوص انجام شده و اطلاعات مربوط از طریق سامانه یکپارچه شهرسازی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این زمینه گفت: با توجه به برگزاری جلسات مشترک با مدیریت درآمد و شهرسازی و همچنین سازمان بازآفرینی شهری، هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده و مصوبه بسته مشوق های بازآفرینی، تا پایان مهرماه بر روی سامانه یکپارچه شهرسازی بارگذاری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد همچنین افزود: برای سهولت در انجام کار، لایه‌ها و محدوده‌های مربوط به این طرح روی نقشه بارگذاری و آماده شده تا محلات هدف به طور دقیق مشخص شوند و واجدین شرایط بتوانند از تسهیلات درنظر گرفته شده بهره‌مند شوند.
رجائیان با تشریح ویژگی‌های این بسته های تشویقی اظهارکرد: تخفیف‌ها و مشوق‌های قابل توجهی برای مالکان املاک واقع در محلات هدف بازآفرینی برای مشارکت در احیا و بهسازی بافت‌های مذکور و بازگشایی معابر واقع در آن، تدوین شده که در قالب بسته تشویقی مذکور در دسترس آنها قرار می‌گیرد.
وی خاطر نشان کرد تخفیف عوارض صدور پروانه و تخفیف در حقوق شهرداری بابت پیشروی طولی و تخفیف در حقوق شهرداری بابت طبقه مازاد از جمله این مشوق‌هاست که در اختیار شهروندانی گذاشته می‌شود که در این خصوص مشارکت می کنند.
رجائیان اضافه کرد: تسهیلاتی نیز در قالب قرض‌الحسنه برای مشارکت‌کنندگان در این طرح پیش‌بینی شده که از طریق بانک‌های عامل قابل ارائه است. همچنین درخواست‌ها برای بهره‌مندی از مشوق‌های مذکور می‌تواند به صورت انفرادی یا تجمیعی ارائه شود.
مدیرعامل سازمان فناوی اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ادامه داد: با آماده‌سازی زیرساخت‌های فنی و نرم‌افزاری لازم برای اطلاع‌رسانی و اجرای بسته های تشویقی بازآفرینی بافت‌های فرسوده، تلاش می شود تا آگاهی کافی نسبت به این طرح در همشهریان و بهویژه ساکنان و مالکان محلات هدف ایجاد شود و بستر مشارکت میان مدیریت شهری و شهروندان، با تسهیل دسترسی به فرایندهای لازم برای اجرای طرح فراهم شود.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات