مشارکت قطار شهری مشهد در ساخت واگن ملی

مشارکت قطار شهری مشهد در ساخت واگن ملی

مشارکت قطار شهری مشهد در ساخت واگن ملی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم دراین خصوص گفت: درجلسه ای که با دبیر ستاد توسعه فناوری های فضائی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گزارشی از عملکرد شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد در عرصه مهندسی معکوس و بومی سازی قطعات و تجهیزات سیستم های حمل و نقل ریلی درون شهری ارائه دادیم که با استقبال روبرو شد.
وی افزود: دراین جلسه که با حضور مدیران وزارت صنایع ، کارگروه تولید واگن ملی و مدیران مجموعه معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری برگزار شد، عملکرد شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و با توجه به موفقیت های این شرکت در بومی سازی قطعات و تجهیزات سیستم های حمل ونقل ریلی درون شهری از قطار شهری مشهد دعوت شد تا در پروژه تولید واگن ملی مشارکت داشته باشد.
مبین مقدم ادامه داد: براین اساس طبق توافقی با این ستاد، مدیریت ساخت برخی از سیستم های متروئی و مشارکت در مدیریت استاندارد سازی قطعات و تجهیزات ریلی به شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد سپرده شد.
مدیرعامل قطارشهری مشهد افزود: همچنین این شرکت در ایجاد بانک اطلاعاتی قطعات و تجهیزات مورد نیاز مترو و ایجاد بانک اطلاعاتی قطعات و تجهیزات مورد نیازآن نیز مشارکت خواهد داشت.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات