برگزاری نخستین جلسه کمیته "اجرای موارد خاص" ستاد اجرایی مبحث ۲۲ نظام مهندسی

برگزاری نخستین جلسه کمیته "اجرای موارد خاص" ستاد اجرایی مبحث ۲۲ نظام مهندسی


کمیته "اجرای موارد خاص" ستاد اجرایی مبحث 22 سازمان نظام مهندسی ساختمان تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان, نخستین جلسه کمیته "اجرای موارد خاص" ستاد اجرایی مبحث 22 سازمان نظام مهندسی ساختمان به ریاست رمضانی و باحضور تقی‌زاده، سالاری و اصغری و خانم‌ها شیرمحمدلو (نظام مهندسی تهران) و باریکانی برگزار شد.

در این جلسه مهندس رمضانی تجربه موفق مانور در تهران (چندی قبل) را مورد اشاره قرار داد و در ادامه مهندس تقی زاده توضیحاتی درباره اهمیت این کمیته در فرآیند کلی اجرای مبحث ۲۲ ارایه کرد، ضمن اینکه مهندس سالاری در این جلسه آمادگی کامل شورا در این خصوص را اعلام کرد.

در ادامه جلسه کمیته "اجرای موارد  خاص" ستاد اجرایی مبحث 22 سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهندس سالاری رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران گفت: بعد از حادثه پلاسکو و در راستای ایجاد شفافیت ایمنی بر ساختمان‌های تهران, ساختمان‌های پرریسک (در هر نوع کاربری‌) از لحاظ حریق توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شناسایی شده‌اند. برهمین اساس، هم اکنون این موضوع در حال قرارگیری بر روی سامانه است که تعداد ۲۶۰ تا ۳۰۰ مورد آنها ایمن‌سازی شده‌اند و این فرآیند ادامه خواهد داشت.

در پایان جلسه نتیجه گیری شد که ساختمان‌های شناسایی شده توسط آتش‌نشانی با بالاترین میزان خطر، باید اولویت اجرا در این کمیته باشد و در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات