فاز دوم ایستگاه مترو امام حسین (ع) با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان افتتاح شد

فاز دوم ایستگاه مترو امام حسین (ع) با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این آیین خطاب به استاندار فارس، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و سایر مدیران استانی و شهری که در این آیین حضور داشتند، گفت: برای سرعت بخشیدن به احداث مترو نیازمند حمایت همه دستگاه‌ها هستیم.
شهردار شیراز روند پیشرفت خط دو و سه مترو را تشریح کرد و گفت: از امروز دستگاه حفار مکانیزه TBM شماره دو وارد ایستگاه امام حسین(ع) که محل تلاقی دو خط یک و دو مترو است، می شود. همچنین عملیات اجرایی خط ۳ از پل معالی آباد تا ایستگاه راه آهن در حال انجام است.
وی با بیان اینکه مترو شیراز پس از تهران و مشهد از وضعیت خوبی در میان مترو کلانشهرها برخوردار است، افزود: امیدوارم با هماهنگی و همراهی مسئولین استانی، شهری و اعضای شورای اسلامی شهر شاهد سرعت بیشتری در احداث قطارشهری باشیم.
مهندس اسکندرپور با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس هیچگونه خط کشی وجود نداشت و مردم از همه گرایش ها، تفکرات و حتی مذاهب مختلف در جبهه‌های حق علیه باطل می جنگیدند و با حاکمیت احساس دلبستگی می کردند تا ایران، ایران بماند؛ گفت: امروز نیز بیش از گذشته نیازمند همدلی، اتحاد و درک متقابل هستیم تا مردم در عرصه های مختلف حضور موثر داشته باشند.
شهردار شیراز که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است با اشاره به تقدیم ۱۵ هزار شهید از استان فارس در جنگ تحمیلی افزود: استان فارس با ظرفیت بالایی در دفاع مقدس حضور داشت و رزمنده های اعزامی از این استان در عملیات‌های سخت و مهم از جمله والفجر نقش مهمی و تاثیرگذاری ایفا کردند.
همچنین در این آیین رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به توسعه شهر، این ایستگاه محل تلاقی دو خط یک و دو مترو تا ۲۰ سال آینده خواهد بود، لذا این ایستگاه از محوری ترین ایستگاه‌های مترو شیراز محسوب می‌شود.
حسن مرادی  با یادآوری این موضوع که فاز یک این ایستگاه در سال ۹۷ به بهره برداری رسید، گفت: امروز فاز دوم آن در فضایی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع و هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز افزود: با توجه به افزایش هزینه‌ها، تنها ۸ میلیارد تومان صرف احداث ۴ پله برقی شده است.
مرادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود دستگاه تی بی ام خط دو به ایستگاه امام حسین(ع)، بیان کرد: در یکسال اخیر پیشرفت‌های خوبی در تی بی ام خط دو حاصل شده و اکنون از رودخانه عبور کرده و تا پایان امسال به پارک شهر می‌رسد. تاکنون ۷۲۰۰ متر حفاری در خط دو انجام شده است.
رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز همچنین یادآور شد: کار سازه ایستگاه‌های عادل آباد و قهرمانان در خط دو نیز در حال اتمام است و وارد مرحله نازک کاری و تاسیسات شده است.همچنین تاکنون در این خط ۲ هزار مترمربع ریل گذاری انجام شده است.
براساس این گزارش، یکشنبه ۶ مهرماه گالری ورودی فاز دوم ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، دکتر رحیمی استاندار فارس، مهندس اسکندرپور شهردار شیراز، دکتر موسوی رییس شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از اعضای شورای اسلامی، مدیران استانی و شهری افتتاح شد. فاز دوم ایستگاه مترو امام حسین (ع) به مساحت ۲۵۴۰ مترمربع شامل مسیرهای دسترسی به مترو، گالری، سالن بلیت و ۱۵۰۰ مترمربع محوطه سازی با اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات