شناسایی ۸۰ حلقه چاه غیرمجاز آب و لایروبی 16 کیلومتر از مسیل‌ها و...

کوروش ناوی- سبزوار / مدیر امور منابع آب شهرستان سبزوار در حاشیه دیدار با اهالی روستاهای این شهرستان درباره عملکرد 6 ماهه این امور به خبرنگار ما گفت: از ابتدای امسال 80 حلقه چاه غیر مجاز در حوزه عملکرد این امور شناسایی و با تلاش گروه اجرائیات و دریافت دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی مسدود و پر شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، «محمد ثابتی مقدم» اضافه کرد: با پر شدن این چاه های غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشت 3 حلقه چاه مجاز، حدود یک میلیون متر معکب در مصرف آب منابع زیر زمینی صرفه جویی شد .

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی از سیل و بارندگی های فصلی، لایروبی مسیل ها و رودخانه ها به طول 16098 متر با اعتباری حدود 409 میلیون تومان و ترمیم دیواره ساحلی به طول 400 متر با اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان طی 6 ماه امسال انجام شد .

مدیر امور منابع آب سبزوار بیان کرد: در 6 ماه اول امسال 2 جلسه شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان حوزه عملکرد امور آب سبزوار با 23 مصوبه و 2جلسه با مدیران جدید جهاد کشاورزی شهرستان های جوین و داورزن و اولین جلسه با شورای راهبردی طرح همیاران آب برگزار شد .

ثابتی مقدم یادآور شد: در حوزه عملکرد امور آب سبزوار 6شهرستان وجود دارد که حدود یک پنجم کل شهرستان های خراسان رضوی و 18درصد کل منابع آبی استان را شامل می شود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات