تبدیل 250 کیلومتر شبکه سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد/ گچساران دارای بالاترین نرخ تلفات انرژی استان

تبدیل 250 کیلومتر شبکه سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد/ گچساران دارای بالاترین نرخ تلفات انرژی استان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن نیکروز" با بیان این مطلب گفت: طراحی تعویض 250 کیلومتر شبکه‌های سیمی و تبدیل به کابل خودنگهدار انجام و در مراحل پایانی آن است.

وی با بیان اینکه شروع عملیات اجرایی تعویض این میزان شبکه بعد از مشخص شدن هزینه‌ها شروع می‌شود، اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح مهم و حیاتی به‌دلیل نوسانات قیمت و بازار ارز، نامعلوم است.

مُجری طرح کاهش تلفات انرژی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، جلوگیری از سرقت‌های شبکه، پایداری برق و رفع مشکلات نوسانات را از مهمترین مزایای اجرای این پروژه عنوان و خاطرنشان کرد: پروژه های کاهش نرخ تلفات انرژی در مناطق گرمسیری استان به‌دلیل شرایط خاص شبکه‌ای بایستی با سرعت بیشتری اجرا شود.

گچساران دارای بالاترین نرخ تلفات انرژی استان
نیکروز در ادامه به نرخ تلفات انرژی در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز اشاره و نرخ این تلفات در شش ماهه اول امسال را بیش از 30 درصد برشمرد.

وی گفت: نرخ نقطه به نقطه تلفات انرژی در این استان هم اکنون حدود 15 درصد بوده که البته ما امیدوار به کاهش این نرخ در ماه‌های آینده هستیم.

مُجری طرح کاهش تلفات انرژی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه تلفات شبکه‌های توزیع نیروی برق درصد بالایی از کل تلفات شبکه الکتریکی است، یادآور شد:‌ سرمایه گذاری در جهت کاهش تلفات انرژی می‌تواند باعث آزادسازی ظرفیت تولید شده که با انجام سرمایه گذاری مناسب و مهندسی شده می توان به جای ساخت نیروگاه های پرهزینه، تلفات شبکه الکتریکی را کاهش داد.

نیکروز، نرخ تلفات انرژی در شبکه های توزیع برق گچساران در شش ماهه اول امسال را حدود 34 درصد ذکر کرد و گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری این نرخ را به کمتر از 16 درصد برسانیم.

وی گفت: شهرستان گچساران هم اکنون بالاترین نرخ تلفات انرژی در شبکه‌های توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد را به‌خود اختصاص داده است.

طول شبکه‌های برق توزیع در استان کهگیلویه و بویراحمد به بیش از 10 هزار کیلومتر می‌رسد. 265 هزار مشترک در این استان دارای انشعاب برق هستند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات