اجرای طرح‌های گردشگری در تاسیسات آبی 2 سد مخزنی استان سمنان

اجرای طرح‌های گردشگری در تاسیسات آبی 2 سد مخزنی استان سمنان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ایرج حیدریان" با اعلام این خبر افزود: آب منطقه‌ای استان سمنان برای ارائه طرح‌های گردشگری توسط سرمایه‌گذاران با هدف توسعه این صنعت مبتنی بر طرح‌ها و ایده‌های بخش غیردولتی فراخوان عمومی داده است.
وی با بیان اینکه این اقدام توسعه منطقه را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و از منافع آن بهره‌مند شوند.
حیدریان به انعقاد تفاهمنامه‌ بین وزارت نیرو و وزارت گردشگری اشاره و تصریح کرد: بر اساس این تفاهمنامه مقرر شده همه آب منطقه ای‌هایی که دارای سد هستند، طرح‌های خود را برای جذب سرمایه‌گذار آماده کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در این زمینه سبب بهره‌مندی از تمام جوانب سدها می‌شود، ابراز داشت: اجرایی شدن تفاهمنامه این امکان را فراهم می‌کند تا مردم و گردشگران بتوانند در کنار این منابع از مواهب طبیعی استفاده کنند.
حیدریان تاکید کرد: این امر علاوه بر آنکه رونق گردشگری را به همراه دارد، منجر به توسعه و ایجاد اشتغال برای جوانان دامغان و مجن می‌شود.
مجموعه سد دامغان با ظرفیت ۲۱ میلیون متر مکعب در ۱۰ کیلومتری شمال شهر دامغان و سد مجن شاهرود از نوع سد تنظیمی- مخزنی است و در 42 کیلومتری شاهرود قرار دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات