هم افزایی بین بخشی برای صدور بهینه پرندگان زینتی در استان اصفهان

هم افزایی بین بخشی برای صدور بهینه پرندگان زینتی در استان اصفهان

نشست مشترک محیط زیستی در خصوص بهینه سازی وضعیت صدور پرندگان زینتی از استان اصفهان برگزار شد
ا یرج حشمتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با «پارما» از نشست مشترک بین ادارات کل دامپزشکی، فرودگاهها، گمرکات و حفاظت محیط زیست استان اصفهان خبر داد و در این زمینه اظهار کرد این نشست با هدف هم‌افزایی بین بخشی برای نظارت بهینه بر صادرات پرندگان زینتی از استان اصفهان برگزار شد.
وی افزود: پرندگان زینتی غیرحمایت شده که از محصولات مشاغل خانگی به شمار می آید، نیازمند نظارت و پایش دقیق تر برای صدور گونه‌های مجاز و پرورش یافته در مشاغل خانگی است و این اقدام در راستای اعمال ضوابط زیست محیطی و تسهیل گری در صدور مجوزها و حمایت از مشاغل خانگی انجام یافت.
ایرج حشمتی از لزوم آموزش کارکنان مرتبط در ادارات کل گمرکات، فرودگاه‌ها و دامپزشکی و افزایش آگاهی های تخصصی آنان در این زمینه گفت و افزود بزودی مقدمات آموزش‌های تخصصی لازم با هماهنگی و مشارکت این چهار دستگاه فراهم خواهد شد.
شایان یادآوری است پر ندگان صادراتی که از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان صادرمی شود از استان‌های مختلف و شامل گونه‌های فنچ، قناری، مر غ عشق و کبک است که به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود و بهینه سازی پایش محیط زیستی در صدور این پرندگان به منظور رعایت شیوه نامه های زیستمحیطی و نظارت بر گونه های مجاز پرورش یافته و تکثیر شده در مشاغل خانگی است.
در این نشست مدیران کل: حفاظت محیط‌زیست و گمرکات استان اصفهان و معاونین مرتبط ادارات کل: دامپزشکی و فرودگاه های استان حضور داشتند.
پس از نشست مشترک زیست محیطی یادشده،مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، شامگاه پنجشنبه به صورت سرزده از فرایند صدور پرندگان زینتی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نیزدیدار کرد.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات