شهردار یزد: 50 کیلومتر مسیر...

شهردار یزد در مراسم افتتاح جاده سلامت یزد – تفت که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، استاندار، رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورا و مدیران ارشد استان برگزار شد از احداث 50 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی در مراسم بهره برداری از جاده سلامت یزد – تفت که با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، محمد علی طالبی استاندار، غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورا، مدیران ارشد استان و دوچرخه سواری یزدی برگزار شد با بیان اینکه امروزه حمل و نقل یکی از چالش‌های اصلی شهرها به حساب می‌آید، اظهار داشت: توسعه حمل و نقل پاک در شهرها از دیدگاه تفریحی به یک نیاز تبدیل شده است.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به شرایط شهرها به لحاط زیست محیطی، ترافیکی و حتی اثرات اجتماعی و روانی حاکم، یکی از اهدف اصلی مدیریت شهری را ایجاد بستر برای استفاده کمتر از خودروی شخصی دانست و خاطر نشان ساخت: برآنیم تا با تأمین زیر ساخت های لازم، حمل و نقل پاک را مورد توجه بیشتر قرار دهیم.

وی جاده سلامت یزد – تفت را اولین پروژه ارتباطی بین شهری با دوچرخه سواری در کشور دانست و گفت: فاز اول این پروژه توسط شهرداری تفت به بهره برداری رسیده است.

عزیزی هزینه عملیات اجرایی این پروژه را 21 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: 16 میلیارد ریال از اعتبارات داخلی شهرداری یزد و 5 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی هزینه شده است.

شهردار یزد با بیان اینکه طراحی مسیرهای دوچرخه سواری در سطح شهر به طول 50 کیلومتر در مراحل نهایی است، گفت: پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح، این مسیرها اجرایی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: 20 کیلومتر از مسیر دوچرخه سواری در شهر تا پایان سال جاری به مرحله اجرا برسد.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات