دیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با نماینده ولی فقیه...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار کرد و گزارشی از اقدامات شرکت آب منطقه ای گلستان طی 6 ماه اخیر را ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حضرت آیت ا... نورمفیدی  نماینده ولی فقیه در استان، با عنوان این که وزیر محترم نیرو مدیری دانشمند و کاردان است ، گفت: از انتصاب شما که باتجربه و متعهد هستید به عنوان مدیر عامل جدید شرکت خرسند شدم و کارهای بزرگ با همت و پیگیری شما و همکاران انجام شدنی است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه بیان کرد: لازم است نحوه بهره برداری صحیح از آب برای مردم تشریح شود تا از آب بهره وری بهینه صورت گیرد.

مهندس سید محسن حسینی در این دیدار با تشکر از حضرت آیت ا... نورمفیدی در رابطه با حساسیت نسبت به مسائل آب در استان، توضیحاتی در خصوص وضعیت منابع آبی، بارش ها و ذخیره آبخوان ها ارائه و در رابطه با طرح های بزرگ استان مانند سد نرماب و چایلی اظهار کرد: سد نرماب با پیگیری های انجام شده تا انتهای سال به مرحله آبگیری می رسد و می تواند بخشی از سیلاب ها را کنترل نماید ولی برای افتتاح کامل نیاز به اعتبارات بیشتری است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در خصوص سد چایلی افزود: بخشی از اعتبارات سد چایلی از صندوق توسعه ملی مصوب شده، ودر صورت صلاحدید حضرتعالی، مکاتبه ای با دفتر مقام معظم رهبری انجام تا بخشی از اعتباراتی که قبلا قول داده شده به این طرح تخصیص پیدا کند.

مهندس حسینی افزود: بخشی از مطالعات سد میرداماد (شصت کلا) گرگان که قرار است بخشی از نیاز آب شرب استان را تامین کند، نیز انجام شده است که هم نیاز به ردیف اجرائی در بودجه 1400 دارد که در حال پیگیری آن هستیم.

وی تصریح کرد: سیل سال گذشته سیل عظیمی بود و حدود 25 درصد آن هم رسوبات بود. که بخش عمده این رسوبات از اراضی شیبدار استان به رودخانه ها منتقل می شود و بخشی از آن از نخاله های ساختمانی است که نیاز به مدیریت دارد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سیل در فروردین سال گذشته تا انتهای شهریور امسال حدود 500 کیلومتر ازرودخانه های استان لایروبی شده است و در صورت تخصیص اعتبارات بقیه رودخانه ها نیز انجام می شود.

مهندس حسینی بیان کرد: مطالعات سامانه انتقال آب صنعت در استان آغاز شده است که اقدام بزرگی است و در صورت اجرایی شدن بخش زیادی از مشکل آب صنعت استان مرتفع می شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات