دیدار احمدی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی با آتش نشانان به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشان/ آتش نشانی رشت

دیدار احمدی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی با آتش نشانان به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشان/ آتش نشانی رشت


125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، صبح امروز 12 مه ـ ر 99 محمدرضا احمدی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی و هئیت همراه به مناسبت گرامیداشت 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی با حضور در سازمان آتش نشانی رشت با رییس سازمان، معاونین و آتش نشانان دیدار داشتند .

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در ابتدا ضمن خوش آمد به مدعوین، نسبت به ارایه آمار و عملکرد سازمان و همچنین شرح کامل خدماتی که یک آتش نشـان برای شهـروندان ارایه می دهد پرداخـت .

مومنی به شرح در دست اقدام بودن احداث دو ایستگاه آتش نشانی در شهر رشت پرداخت و افزود: امیدواریم ساخت این ایستگاهها هر چه سریعتر به اتمام برسد و با بهره برداری از آنها بخشی از مشکلات در زمینه امداد رسانی به شهروندان مرتفع گردد .

وی به تهیه تجهیزات آتش نشانان که بعنوان یکی از دغدغه های سازمان آتش نشانی است و در واقع هر آتش نشان در کنار علم تخصصی به توسط تجهیزات خواهد توانست نسبت به امداد رسانی به شهروندان اقدام نماید، ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت تجهیزات و منابع درآمدی و اعتباری بسیار کم؛ تهیه این تجهیزات به سختی و با محدودیت صورت می گیرد .

مومنی به ساختمان های بلند مرتبه نسق ساز اشاره داشت و گفت: متاسفانه عموما در این ساختمان ها حداقل ضوابط و مباحث ایمنی هم رعایت نمی شود .

وی با تاکید بر اهمیت اجـرای آموزش های عمومی برای شهـروندان در زمینه ایمنی و آتش نشانی، ادامه داد: در وضعیت موجود که وجود ویروس کرونا موجب حذف آموزش های عمومی حضوری برای شهروندان و دانش آموزان شده نهایتا؛ تلاش ها در زمینه تولید محتوای آموزش رسانه ای و پخش از مرکز صدا و سیمای مرکز گیلان و فضای مجازی بیشتر و بیشتر گردید .

محمدرضا احمدی نماینده مردم شهرستان رشت در این دیدار ضمن تبریک روز آتش نشان و سپاس از زحمات همه آتش نشانان، ادامه داد: آتش نشانان با اراده قوی همانند رزمندگان اسلام در ایام جنگ تحمیلی جهاد گونه با نثار جان خود برای نجات شهروندان ایثار می کنند و این از صفات مجاهدین است و در زمان آتش سوزی پلاسکو مردم این صفات از آتش نشانان را بیشتر لمس کردند .

وی پس از خطاب به آتش نشانان که پوشیدن لباس آتش نشان توفیق خدمتی است از سوی خداوند متعال، ادامه داد: تنها چیـزی که از ما به یادگار می ماند همان عملکـرد ماست و باید به مردم خدمت کنید و لذا شکر گزار خداوند باشید و برای رضای خداوند کار کنید .

وی در ادامه سخنان خود به اهمیت صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: می بایست میزان رضایت مردم را از صنعت بیمه افزایش دهیم و این همت می بایست از سوی بیمه های مختلف انجام گیرد و فرهنگ سازی برای بیمه کردن منازل از سوی این شرکت ها جدیت بیشتری یابد .

وی به نیاز شهر به وجود تجهیزات مناسب آتش نشانی بخصوص برای عملیات های ساختمان های بلند مرتبه اشاره داشت و گفت: در تلاش برای دریافت نردبان 55 متـری و ترخیص آن  از منطقه آزاد هستیم.

همین گزارش حاکی است: محمدرضا احمدی نماینده مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی و هئیت همراه از واحد ها و حوزه های مختلف ساختمان اداری و ایستگاه آتش نشانی که در محـوطه این ساختمان است بازدید داشت .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات