کاهش ۵۸ درصدی توقف خودروها در فضاهای پارک حاشیه ای / طی ۶ ماه گذشته ...

کاهش ۵۸ درصدی توقف خودروها در فضاهای پارک حاشیه ای / طی ۶ ماه گذشته ...

کاهش ۵۸ درصدی توقف خودروها درفضاهای پارک حاشیه ای / طی ۶ ماه گذشته توقف خودروها در پارک غیرحاشیه ای ۳۶ درصد کاهش داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد مهدی اسدی در این خصوص افزود: بر اساس آمار از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال ۷میلیون و۷۳ هزارو ۱۵۸ توقف درفضاهای پارک حاشیه ای از سوی خودروها ثبت میانگین توقف روزانه در این مدت  تعداد ۵۱ هزار و ۲۱۹ مورد بوده است.
وی اضافه کرد: این درحالی است که در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۸ در مجموع ۱۶ میلیون و ۹۵۰ هزارو ۷۹۹ توقف در پارک حاشیه ای شهر ثبت شده است که میانگین روزانه در این مدت ۱۱۴هزار و ۴۸۶ توقف بوده است.
اسدی تصریح کرد: مقایسه این دو آمار نشان دهنده کاهش ۵۸.۳ درصدی توقف خودرو در فضاهای پارک حاشیه ای شهر در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مشابه سال ۹۸ است.
اسدی به میزان استفاده از پارک غیر حاشیه ای طی ۶ ماهه گذشته اشاره و ادامه داد: طی این مدت یک میلیون و۸۵۰ هزارو ۲۳۰ توقف در پارکینگ های غیر حاشیه ای ثبت شده که این آمار به صورت میانگین روزانه ۱۲هزارو۶۱۰ توقف بوده است.
مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: این درحالی است که این میزان درمدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۷۷۱ هزارو ۷۸۹ توقف و میانگین روزانه آن ۱۹هزار و ۵ توقف بوده است.
وی افزود: مقایسه این دو آمار نشان دهنده آن است که میزان توقف خودرو ها در پارکینگ های غیر حاشیه ای در ۶ماهه ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مشابه سال گذشته بیش از ۳۶ درصد کاهش داشته است.
اسدی ادامه داد: در مجموع شیوع ویروس کرونا و تعطیلی یک ماهه پارک حاشیه ای یکی از دلایل اصلی کاهش میزان استفاده مردم از پارکینگ های حاشیه ای و غیر حاشیه ای بوده است.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات