برق رساني به 150 روستا در نيمه نخست امسال

برق رساني به 150 روستا در نيمه نخست امسال

به گزارش پايگاه خبري توانير ، فردا (دوشنبه 14 مهر) طي مراسمي با حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني ، 150 روستاي فاقد برق كشور كه در نيمه نخست امسال در 22 استان برقدار شده است، از طريق ويديو كنفرانس و به صورت همزمان در قالب بيست و سومين هفته پويش هر هفته الف-ب ايران در استان هرمزگان افتتاح مي شود.
برپايه اين گزارش در 6 ماه نخست امسال به ازاي هر روز كاري يك روستا برقدار شد و با احتساب 2929 روستاي برقدار شده در دولت تدبير و اميد ،شمار روستاهاي برقدار شده در اين دولت ،به طور متوسط به 8 روستا در هر هفته رسيد .
همچنين در 6 ماه نخست سال جاري بيش از 200 ميليارد تومان جهت بهسازي ، مقاوم سازي و رفع فرسودگي شبكه هاي برق روستايي هزينه شده است.
اين گزارش مي افزايد: 31 درصد شبكه توزيع برق كشور به طول 250 هزار كيلومتر براي تامين برق 21.5 ميليون خانوار روستايي ايجاد شده كه معادل 26 درصد جمعيت كشور است و طول شبكه هاي ايجاد شده پس از پيروزي انقلاب اسلامي 10 برابر بيشتر از قبل انقلاب است.
گفتني است 57 هزار و 570 روستا تاكنون در كشور برقدار شده و به طور ميانگين پس از پيروزي انقلاب اسلامي هر روز حدود 4 روستا برق رساني شد و تعداد روستاهاي برقدار از طريق سيستمهاي فتوولتائيك به 241 روستا رسيده است.لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات