برق‌رسانی به 38 خانوار روستایی در شهرستان چرام

برق‌رسانی به 38 خانوار روستایی در شهرستان چرام

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحمد برزین‌زاده" در حاشیه آئین برق‌رسانی به این روستاها همزمان با روز روستا و عشایر گفت: برق‌رسانی به سه روستای شهرستان چُرام با 38 خانوار برای اولین بار و با استفاده از شبکه‌های برق از نعمت برق پایدار برخوردار شده‌اند.

وی اعتبار هزینه شده برای برق‌رسانی به این روستاها را بیش از 22 میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: روستاهای "آب کنارون"، "سیمکی" و "وهری" روستاهایی هستند که اکنون دارای شبکه‌های برق‌رسانی هستند.

مُدیر برق شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شروع و پایان عملیات برق‌رسانی به این روستاها به مدت 3 ماه انجام شده است.

برزین زاده، پراکندگی، سخت‌گذری، معارضان محلی و دور بودن از شبکه‌های برق‌رسانی را از مهمترین مشکلات کنونی برای برق‌رسانی به روستاها در شهرستان چرام برشمرد.

وی، طول شبکه فشار متوسط برق در شهرستان چُرام را 308 کیلومتر ذکر کرد و افزود: طول شبکه‌های فشار ضعیغف برق در این شهرستان نیز 250 کیلومتر است، در این شهرستان همچنین 12 هزار مشترک وجود دارد که از این تعداد شش هزار و 500 مشترک روستایی و مابقی مشترکان شهری هستند.

این مدیر برق، تعداد روستاهای دارای سکنه دائم شهرستان چرام که از نعمت برق پایدار برخوردار هستند را 123 روستا عنوان و اظهار داشت: از این تعداد 75 روستا در بخش سرفاریاب و 48 روستا در بخش مرکزی شهرستان است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات