بازدید معاون وزیر نیرو از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس

بازدید معاون وزیر نیرو از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" صبح امروز پنج‌شنبه در ادامه سفر به استان گلستان، به همراه معاون عمرانی استاندار و مدیران صنعت آب استان، از ادامه عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس بازدید کرد.

تقی زاده خامسی در این بازدید با اشاره به اینکه گنبد کاووس دومین شهرستان استان گلستان از لحاظ جمعیت به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: با توجه به شرایط و مشکلات موجود، این پروژه از اهمیت خاصی برخوردار است و تمام سعی و تلاش‌ها باید بر این باشد که فاز اول این تصفیه‌خانه طبق برنامه زمانبندی تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افزود: با بهره برداری از این پروژه جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت که این امر خود در حفظ محیط زیست نقش بسزایی دارد.

در ادامه  "بهزاد هرمزی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان اظهار داشت: با تلاش‌های وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، این پروژه در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۸ درصدی رسیده که ان‌شاءالله سعی بر این است هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.

هرمزی افزود: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان گنبد کاووس با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال گام مهمی برای تکمیل پروژه فاضلاب گنبد کاووس خواهد بود.

وی در پایان از کلنگ‌زنی تامین آب شرب ۲۶ روستای استان و احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهرستان آزادشهر با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو خبر داد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات