شناسایی بیش از ۱۴ هزار رکورد از املاک شهرداری

شناسایی بیش از ۱۴ هزار رکورد از املاک شهرداری

شناسایی بیش از ۱۴ هزار رکورد از املاک شهرداری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جعفر عباسپور در مراسم آیین بهره برداری از سامانه یکپارچه املاک و مستغلات شهرداری مشهد، اظهار کرد: یکی از رسالت های اصلی اداره کل ما این بود که بتوانیم اسناد تک برگی برای املاک شهرداری تهیه کنیم که از ابتدای سال جاری ۳۴۴ سند تک برگی صادر شده است.
وی با بیان اینکه همچنین ۱۴ هزار و ۱۸۵ رکورد از املاک در سطح شهر شناسایی شده، افزود: علاوه بر آن بیش از ۱۰ هزار مورد آن نیز جانمایی شده است.
عباسپور تصریح کرد: همچنین جهت پیشبرد اهداف خود به شورای اسلامی شهر مشهد قول داده ایم که سه هزار مورد سند تک برگی را تا پایان سال اخذ کنیم.
وی با اشاره به ایجاد کمیسیون تخصیص املاک در تیرماه ۹۶، عنوان کرد: تاکنون ۴۸۹ ملک در این کمیسیون به سازمان زمین و مسکن تخصیص داده شده است و در طول این سه سال ۲۱ ملک به معاونت اقتصادی برای پروژه های مشارکتی و ۶۴ ملک به سازمان و مناطق جهت انجام ماموریت های آنها تخصیص داده شده است.
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد افزود: زمانی که ملک شناسایی شده در سامانه ثبت می شود، باید از آن حفاظت کنیم، تاکنون دو هزار و ۵۰۰ دیوار بتنی در اطراف زمین های شهرداری نصب شده است که تقریبا ۲۰ کیلومتر می شود.
عباسپور خاطرنشان کرد: نسبت به دوره قبل جایگاه همه مسئولین املاک تنزل پیدا کرده و انگیزه ای برای آن ها نمانده تا در حوزه املاک بمانند آن هم زمانی که شهرداری را به حوزه ملک آن می شناسند. خواهش من این است سطح املاک مناطق را به رئیس اداره ارتقاء دهید و اگر نمی شود هم ترازی حقوق برای آن تعیین کنید.
در ادامه این مراسم مهدی حسینی پویا رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: همه ارکان شهرداری باید به نوعی هر نوع مراوده ای که با آستان قدس و اداره کل اوقاف دارند را با هماهنگی اداره کل املاک و خزانه داری شهرداری انجام دهند.
وی ادامه داد: برخی از املاک موجود در سطح شهر به صورت وقفی و متولی آن نیز شهرداری است، در این بخش اداره کل املاک و خرانه داری باید به صورت متمرکز فعالیت کند و برای اداره کردن آن برنامه ریزی هایی را لحاظ کند.
رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنین حمایت قضایی و حقوقی از کارمندان شاغل در حوزه املاک بسیار مهم بوده که باید با اداره کل حقوقی این حمایت قضایی انجام شود.
حسینی پویا گفت: باید جایگاه املاک ارتقا پیدا کند تا کسانی که کار می کنند مشتاق فعالیت باشند و برای آن ها انگیزه به وجود آید.
وی اضافه کرد: بحث زمین خواری در مشهد بسیار است و ما جلساتی برای آن برگزار کردیم و اعلام آمادگی داریم که برای پرونده های مرتبط با این موضوع پیگیری هایی را انجام دهیم.
رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نباید وضعیت املاک مبهم باشد، تصریح کرد: باید اخذ سند تک برگی را به طور جدی دنبال کنیم. وضعیت املاک باید از این وضعیت مبهم بیرون آید تا شاهد روند کاهش زمین خواری باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات