رییس و کادر درمان بیمارستان علی اصغر (ع) از شهردارشیراز تقدیر کردند

رییس و کادر درمان بیمارستان علی اصغر (ع) از شهردارشیراز تقدیر کردند

شهردار شیراز در این مراسم ضمن تقدیر از ایثارگری ها و فداکاری های مدافعین سلامت اعلام کرد: شهرداری در موج سوم کرونا برای حفظ سلامت شهروندان تمام قد پای کار و کنار کادر درمان است.
مهندس حیدر اسکندرپور با تاکید براینکه باید با هماهنگی کلیه دستگاه ها و همراهی مردم برای کاهش خط موج سوم کرونا اقداماتی انجام داد، گفت: با توجه به درخواست ریاست بیمارستان علی اصغر (ع)، شهرداری شیراز پس از طرح و تصویب در شورای اسلامی شهر به منظور کمک به کادر درمان و حفظ جان شهروندان در احداث درمانگاه این بیمارستان همکاری می کند.
وی با مرور برخی از اقدامات مجموعه مدیریت شهری در موج اول کرونا همچون تعطیلی به موقع ناوگان حمل و نقل عمومی، ضدعفونی معابر، تخصیص بودجه برای مقابله با کرونا، فرهنگسازی و اختصاص بیلبوردهای سطح شهر به پیام های پیشگیرانه، بخشنامه دورکاری کارکنان و ... افزود: در این شرایط پروژ های شهری را متوقف نکردیم و در مقاطع مختلف پروژه هایی همچون بزرگراه مهندسین، تقاطع استاد بهمن بیگی، زیرگذر گلستان، ایستگاه مترو وکیل الرعایا و فاز دوم تقاطع شهید رودکی با اعتباری بیش از هزار میلیارد تومان را افتتاح کردیم.
شهردار شیراز اضافه کرد: در موج اول و دوم کرونا نمایندگان شورای اسلامی شهر شیراز با مصوبات سریع و به موقع با مجموعه مدیریت شهری همکاری وهمگامی داشتند و امروز در موج سوم کرونا شرایط خطرناکی پیش رو داریم و باید آن را مدیریت کنیم.
مهندس اسکندرپور تاکید کرد: اگر مردم، مسئولین و دستگاه های مختلف در کنار هم باشند می توان بحران ها را کنترل کرد.
قاسم مقیمی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه گفت: خالصانه از کادر درمان شیراز و بیمارستان علی اصغر (ع) تشکر می کنم. ایثار و از خودگذشتگی مدافعین سلامت شهره جهان شده است اما از سوی دیگر بی توجهی برخی از مردم به توصیه های بهداشتی خنجری است که به جان کادر درمان می زنند.
دکتر مقیمی به شهروندان هشدار داد و گفت: اگر امروز توصیه های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنیم، درگیر موج های بعدی می شویم و نوروز سیاه پوش عزیزانمان خواهیم بود.
عضو هیات مدیره شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اقدامات شهرداری برای مبارزه با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با در پیش گرفتن اقدامات مختلف به کنترل بیماری کرونا کمک کرده است.
ابوالفضل درانی نژاد رئیس بیمارستان حضرت علی‌اصغر (ع) شیراز با اشاره به وضعیت نامطلوب شیوع کرونا هشدار داد: هم اکنون برای ورود بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان لیست انتظار داریم و با توجه به بالا بودن میزان مبتلایان سایر بیمارستان ها نیز به چرخه درمان این بیماری می پیوندند.
دکتر درانی نژاد اضافه کرد: شهرداری شیراز در تعطیلی حمل و نقل عمومی در کشور پیشگام  بود و این تصمیم به موقع شهردار شیراز قابل تقدیر است.
وی در خصوص وضعیت شیوع کرونا افزود: هم اکنون ابتلا به این بیماری خانوادگی و شدیدتر شده، سن مرگ و میر بیماران کاهش پیدا کرده ومتاسفانه رکورد تعداد فوتی ها شکسته شده است و تا هنگامی که رعایت نکات بهداشتی و ایمنی به بیش از ۹۰ درصد نرسد، نمی توانیم بیماری را کنترل کنیم.
رئیس بیمارستان علی‌اصغر (ع) شیراز افزود: شرایط موج سوم کرونا با موج های پیشین متفاوت است و می طلبد که همه نهادها و مردم برای کنترل آن کمک کنند.
محمود فخری عضو هیات مدیره بیمارستان علی اصغر (ع) نیز در این جلسه گفت: از اقدامات شهردار شیراز و مجموعه شهرداری که در کنار دانشگاه علوم پزشکی که در زمینه تلاش برای کنترل ویروس کرونا خوش درخشیدند، تشکر می کنم.
وی افزود: شهرداری با اقدامات مختلف همچون ضدعفونی معابر، تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی، توزیع ماسک و ... تمام توان خود را برای مبارزه با این بیماری به کار بسته است.
فخری خاطرنشان کرد: اگر همراهی و همکاری شهرداری نبود شاید ما امروز مجبور می شدیم در حیاط بیمارستان علی اصغر (ع) نیز برای پذیرش بیماران تخت بزنیم.
عضو هیات مدیره بیمارستان علی اصغر (ع) خطاب به حیدر اسکندرپور شهردار شیراز گفت: ممنون از اینکه ما را حمایت کردید و در واقع با اقدامات خود از مردم شهر حمایت کردید.
همچنین دکتر جواد شاه محمدی مشاور رییس بیمارستان علی اصغر (ع) با بیان اینکه ماهیانه ۵۰۰ میلیون تومان هزینه تامین وسایل حفاظت فردی برای پرسنل و کادر درمان بیارستان علی اصغر (ع) می شود، گفت: بخشی از این هزینه توسط خیرین سلامت و مردم تامین شده است.
مشاور رییس بیمارستان علی اصغر (ع) افزود: از سیاست گذاری ها و اقدامات شهرداری در حوزه سلامت و کنترل شیوع ویروس کرونا که در سطح کشور الگو بود، تقدیر می کنم. تعطیلی حمل و نقل عمومی در شیراز به عنوان اولین کلانشهر ایران تصمیمی به موقع و سریع بود که نشان داد در مجموعه شهرداری سلامت مردم مهمتر از اقتصاد است.
وی اضافه کرد: از روابط عمومی شهرداری شیراز برای نشر طرح ها، اطلاع رسانی و اکران بیلبوردهایی جهت فرهنگسازی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تجلیل می کنم.
دکتر شاه محمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان رعایت نکات بهداشتی در استان فارس ۶۷.۷ درصد و میانگین کشور ۴۲.۲ درصد است که این آمار نشان از فرهنگ مردم و فعالیت نهادهای فرهنگساز همچون شهرداری و تبلیغات شهری توسط این نهاد است.
دکتر محمدهادی ایمانیه رییس هیات مدیره مجمع خیرین بیمارستان علی اصغر (ع) در این جلسه گفت: استان فارس به نسبت سایر استان ها در زمینه کنترل بیماری کرونا موفق تر بوده که یکی از دلایل آن همکاری و هماهنگی حوزه ها ودستگاه های مختلف همچون شهرداری، استانداری، علوم پزشکی، اصناف و .. است.
دکتر ایمانیه افزود: بالاترین میزان آمار کمک های مومنانه مربوط به استان فارس است که نشان دهنده فرهنگ غنی و مهربانی مردم این سرزمین است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات