با بهره‌گیری از نوآوری و خلاقیت می‌توان برای  ...

با بهره‌گیری از نوآوری و خلاقیت می‌توان برای ...

با بهره‌گیری از نوآوری و خلاقیت می‌توان برای جامعه مخاطب جذابیت ایجاد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در حاشیه بازدید از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد با بیان اینکه شورای شهر مشهد طی ماه‌های پیش‌رو بررسی تفریغ بودجه، اصلاح بودجه و همچنین تنظیم بودجه سال 1400 را در دستورکار دارد، اظهارکرد: این اقدامات، مسائل بسیار حائز اهمیتی هستند و لذا تصمیم داریم با بازدیدهای پیوسته با عملکرد این مجموعه‌ها آَشنا شویم چراکه در زمان بررسی موضوعات یاد شده بسیار کارساز هستند.

وی در ادامه با تقدیر از اقدامات مختلف انجام شده همچون جداسازی آب خام از آب شرب، تصفیه خانه‌های محلی، جنگل‌کاری، احداث بوستان‌های محلی و ...، گفت: یکی از مسائل مهمی که باید پیوسته مدنظر قرار گیرد، نوآوری و خلاقیت است تا از این طریق بتوان برای جامعه مخاطب جذابیت ایجاد کرد؛ ادامه دادن راه‌ گذشتگان تازگی بهمراه نخواهد داشت.

نوروزی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری و بهره‌برداری بهینه از فضاهای پارک‌ها و فضاهای سبز، افزود: در این مسیر میتوان از تجریبات موفق سایر شهرها و کشورها بهره گرفت چراکه این اقدام پویایی و نشاط بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد در ادامه به اهمیت استفاده از نظرات و ایده‌های مردمی اشاره کرد و تصریح کرد: به منظور تحقق این مهم میتوان سمن‌های فعال در حوزه فضای سبز و محیط زیست را به مشارکت طلبید و تعاملات مدیریت شهری با این جمعیت‌ها را گسترش داد؛ این اقدام علاوه بر ایجاد تعلق خاطر بیشتر شهروندان نسبت به شهر، موجب انعکاس بهتر اقدامات و عملکرد شهرداری به بطن جامعه می‌شود.

عدم استقبال شایسته عمومی از پارک‌های موضوعی دیگر محور صحبت‌های نوروزی در این بازدید بود و گفت: متاسفانه این پارک‌ها غریب هستند و جذابیتی که باید را برای جامعه مخاطب ندارند؛ در تعامل با تشکل‌های صنفی و تخصصی این حوزه میتوان روی پارک‌های موضوعی کار کرد.

نوروزی افزود: تجربه های موفق نشان داده که با ساخت المان‌های جذاب و در مقیاس مناسب میتوان شرایط را به نحوی فراهم آورد که هر بازدیدکننده تا 10 ساعت از وقت خود را در چنین فضاهایی صرف کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌های ما برای ساماندهی فضاهای سبز خود نیازمند فرد متخصصی هستند و در این امر با مشکل مواجهند، گفت: سازمان پارک‌ها میتواند تشکلی را با بهره‌گیری از نیروهای بازنشسته سازمان و یا دیگر افراد فعال در این حوزه تشکیل دهد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد با اشاره به کمبود فضاهایی چون پارک‌های حیات وحش و سافاری در مشهد، اظهارکرد: تمامی این فعالیت‌ها میتواند بعنوان مکمل زیارت پیش‌بینی شود.

نوروزی در ادامه گفت: جزیره کیش در سال حدود 1.5 میلیون نفر بازدیدکننده دارد و این در شرایطی است که تنها شهربازی پارک ملت میتواند در سال 2 میلیون بازدیدکننده داشته باشد؛ این امر نشان از ظرفیت بالای مشهد برای بحث سرمایه‌گذاری دارد و باید در این خصوص برنامه‌ریزی کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات