اخذ 5 فقره سند مالکیت بستر رودخانه جاجرود در پاکدشت

اخذ 5 فقره سند مالکیت بستر رودخانه جاجرود در پاکدشت

مدیر امور منابع آب پاکدشت گفت: با اخذ 5 فقره سند مالکیت بستر رودخانه جاجرود حدود 335 هکتار از بستر این رودخانه رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام خبر فوق افزود: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود در محدوده روستای حمامک تا پل شش چشمه ، به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک پاکدشت، 5 فقره سند مالکیت  صادر شد که به  رفع تصرف مساحتی حدود 335 هکتار از اراضی بستر این رودخانه انجامید.

وی با تاکید بر اینکه با این سند از هرگونه سوءاستفاده جلوگیری خواهد شد، افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب پاکدشت مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای مابقی بستر رودخانه های واقع در شهرستان پاکدشت  در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مصطفی پور در ادامه افزود: با اخذ سند مالکیت هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

مدیر امور منابع آب پاکدشت در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از این امور  اخذ کنند تا در آینده دچار هیچ گونه ضرر و زیان نشوند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات