جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از ۱۷۸ هزار متر مکعب آب توسط امور منابع...

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهر قدس از انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از ۱۷۸ هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور، طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام خبر فوق افزود: با آگاهی و تلاش گروه های گشت و بازرسی منطقه و در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری، هشت حلقه چاه غیر مجاز  با مجموع عمق ۴۵۵ متر و دبی ۹ لیتر بر ثانیه پر و مسدود گردید.

گیتی پژوه با اشاره بر همکاری موثر و تنگاتنگ نیروی انتظامی با امور آب شهرستان شهریار برای برخورد با متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیر زمینی این امور گفت: این تعداد چاه ها با اخذ حکم قضایی پر و مسدود شد و با این اقدام از تخلیه سالانه ۱۷۸ هزار و ۲۰۰ متر مکعب آب جلوگیری به عمل آمد.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفته گذشته، با تلاش گروه های گشت و بازرسی منطقه، یک دستگاه بالابرغیر مجاز نیز توقیف گردید، افزود: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، امور منابع آب شهرستان شهریار  همواره حراست و صیانت از این منابع ارزشمند را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار، ملارد و قدس در پایان خاطر نشان کرد: این امور حسب وظیفه ذاتی خود با متخلفین برخورد قانونی نموده و با کمک دستگاه قضا از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات