جداره سازی دو گذر تاریخی شهر اولویت اصلی ما است

جداره سازی دو گذر تاریخی شهر اولویت اصلی ما است

جداره سازی دو گذر تاریخی شهر اولویت اصلی ما است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی شاکری روش در دومین جلسه کمیته بازآفرینی بافت ها و ابنیه تاریخی، اظهار کرد: در این جلسه موضوعاتی پیرامون نحوه ارائه مشوق ها به مالکان ابنیه و آثار تاریخی که مایل هستند در یک فرآیند مشارکتی موضوع احیا، مرمت و بهره برداری بنای خود مشارکت کنند، پرداخته شد.
وی افزود: در بخش دوم نیز موضوعاتی مرتبط با طراحی و جداره سازی دو مورد از گذرهای تاریخی شهر مشهد ( کوچه آیت الله خامنه ای و خیابان ارگ) مطرح شد.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد بیان کرد: خوشبختانه طرحی که در این رابطه توسط دفاتر تسهیل گری تهیه شد، مورد استقبال واقع و مشارکت مردم نیز در این حوزه جلب شد و ما توانستیم جداره های موجود در این منطقه را مرمت کنیم.
شاکری روش تاکید کرد: همچنین طرح های پیشنهادی نیز مورد استقبال و تایید اعضای این کمیته قرار گرفت. امید داریم با تامین اعتباری که بخشی از آن انجام شده و بخش دیگر آن در اصلاح بودجه سال جاری شهرداری مشهد توسط شورای اسلامی انجام خواهد شد، بتوانیم با همراهی و همدلی که با سازمان میراث فرهنگی داریم، عملیات اجرایی مربوط به احیا و مرمت این گذرها را آغاز کنیم.
وی در خصوص استقبال صورت گرفته از سوی مالکان نیز، تصریح کرد: مالکان در جریان مشارکت نگرانی هایی دارند و تمام تلاش ما این بوده که این حساسیت ها و نگرانی ها را مرتفع کنیم، گرچه این نگرانی ها صرفا بر اساس تلاش های شهرداری نخواهد بود و ما در رابطه با بافت ها و ابنیه های تاریخی نهادهای ذی ربط دیگری داریم که صاحب تصمیم هستند و می توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

غزاله شهیدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات