آبگیری 48 میلیون مترمکعبی سد رییسعلی دلواری

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در مصاحبه با صدا و سیما مرکز بوشهر، به تشریح تاثیرات بارش های اخیر در استان بوشهر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، مهندس علی محمدی اظهار کرد: بر اساس آمار ایستگاه‌های باران سنجی شرکت آب منطقه‌ای، میانگین بارش استان از ابتدای سال آبی جاری (یکم مهر ماه) تا کنون ۸۶.۵ میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به میانگین 256 میلیمتری بارندگی سالانه استان بوشهر گفت: با توجه به بارش های اخیر، حدود 34 درصد از میانگین بارندگی بلند مدت استان بوشهر تحقق یافته است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: در سامانه بارشی اخیر از ۷ تا ۱۰ آذر به طور میانگین ۵۴ میلی‌متر باران در استان باریده که نسبت به میانگین مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم.

محمدی با اشاره به عمده تاثیرگذاری سامانه های بارشی اخیر در شمال استان اضافه کرد: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون رودخانه‌های استان ۲۳۵ میلیون مترمکعب آورد داشته اند که ۱۴۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به دو سامانه بارشی اخیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه بارشی اخیر موفق به ذخیره سازی 48 میلیون متر مکعب آب در سد رییسعلی دلواری شده ایم و علاوه بر آن 52 میلیون مترمکعب آب نیز از طریق بندها، وارد شبکه های آبیاری شده تا در اختیار بهره برداران این حوزه قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات