شهردار شیراز عضو هیات مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) شد

شهردار شیراز عضو هیات مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) شد


حمید جورکش اضافه کرد: سیزدهمین کنگره جهانی متروپلیس به ریاست شهردار برلین و رییس فعلی متروپلیس برگزار شد که با توجه به عدم حضور وی در انتخابات دور جدید، با رای اعضای هیات مدیره شهرداران گوانگجو و بوگوتا پایتخت کلمبیا برای دوره سه ساله ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ هر کدام به مدت ۱.۵ سال ریاست متروپلیس را بر عهده خواهند داشت. همچنین اکتاویو دلا وارگا دبیر کل متروپلیس در سمت خود ابقا شد.

وی خاطرنشان کرد: انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) در سال ۱۹۸۴ به ابتکار شهرداری پاریس بنیان گذاری شد و در سال ۱۹۸۵ در مونترال (کانادا) آغاز به کار کرد. هم اکنون دبیرخانه این انجمن بین المللی در بارسلون اسپانیا واقع شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: هدف اصلی متروپلیس ارتقای توسعه شهری پایدار در شهرهای بزرگ به منظور ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از طریق هدایت شبکه‌جهانی کلان‌شهرها و کمک به توسعه مناطق کلان‌شهرهای مهم جهان است.

جورکش گفت: شهرداری شیراز در راستای توسعه مناسبات، ارتباطات و همکاری های بین المللی و بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی شهری تلاش می کند تا تعامل بین شهرداری و سایر کشورها را با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود افزایش دهد. شیراز عضو هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی، عضو هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی و شبکه همکاری بین شهری برای میداث فرهنگی معنوی است.

بر اساس این گزارش، مجمع عمومی کلانشهرهای جهان روز گذشته با حضور شهرداران کلانشهرهای دنیا از پنج قاره برگزار شد. در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، شهردار گوانگجو و شهردار بوگاتا مشترکا به عنوان رئیس و پیروز حناچی شهردار تهران به همراه شهرداران برلین، مونته ویدئو، بارسلون، خائوتنگ و مونترال به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند. همچنین ژان‌لوک وانراس از بروکسل عنوان خزانه‌دار این سازمان را کسب کرد و محمدرضا کلایی شهردار مشهد، میگل گاریدو از سانتیاگو، سو جونگ هوپ شهردار سئول و پابلو ژاوکین شهردار روزاریو نیز به‌عنوان معاونان منطقه‌ای این سازمان انتخاب شدند. لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات