نهایی شدن بسته سیاستی اجاره‌بها تا پایان سال و توقف ساخت خانه‌های چوبی

نهایی شدن بسته سیاستی اجاره‌بها تا پایان سال و توقف ساخت خانه‌های چوبی

وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه دیگر در کشور خانه چوبی احداث نخواهد شد، گفت: در کشور ۴۰ خانه چوبی احداث شده که در مقابل یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در حال احداث عدد بسیار کوچکی است.

علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که سرنوشت ساخت خانه‌های ۳ طبقه چوبی به کجا رسید و آیا مشکل آن برطرف شد، اظهار داشت: ساخت خانه‌های چوبی برای ۵ طبقه هم ایراد ندارد به همین منظور مرکز تحقیقات این خانه‌های چوبی را تأیید کرده است.

به گفته وی، در پرند این خانه‌های چوبی ساخته شده است و مشکلی هم ندارد.

وزیر مسکن در پاسخ به این سؤال که ظاهرا مجوز ساخت این خانه‌های چوبی برای ۲ طبقه صادر شده بود که این خانه‌ها به پیمانکاری «مپسا» به سه طبقه افزایش یافته است، گفت: در بازدید رئیس جمهور ونزوئلا از این خانه‌های چوبی در پرند وی این خانه‌ها را بسیار قبول داشته و تأیید کرده بود،اما نکته‌ قابل این است که فرهنگ ایرانی با این خانه‌های چوبی چندان همخوانی ندارد و از آن استقبال نمی‌شود به همین دلیل دستور دادیم که دیگر خانه چوبی احداث نشود.

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: تعداد این خانه‌های چوبی که در پرند ساخته شد و برای آن سر و صدای زیادی هم ایجاد شد ۴۰ واحد و در مقابل یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در حال احداث این عدد بسیار ناچیز است.

* بسته نهایی اجاره‌بهای مسکن تا پایان سال

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: بسته اجاره‌بهای مسکن تا پایان سال نهایی می‌شود و تلاش شده تا در این بسته از اطلاعات کارشناسان نهایت استفاده را ببریم.

*مشکل خانه های چوبی

به گزارش خبرگزاری فارس ساخت حدود ۴۰ خانه چوبی با نظارت "مپسا "در ماههای گذشته جنجال زیادی آفرید به طوری که باعث شد مرکز تحقیقات تیم های کارشناسی مجربی را برای بررسی این موضوع به پرند اعزام کند.به گفته رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن این تیم کارشناسی این خانه های چوبی که در منطقه ای پر خطر و در سه طبقه احداث شده را تایید نکرده و آنرا دارای اشکال معرفی کرده بود.

مجوزی که برای این خانه ها صادر شده بود برای دو طبقه بود اما ظاهرا در سه طبقه احداث شده‌اند.

 

 

    نظرات