بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اعتبار 560 میلیارد ریال آماده کلنگ زنی است

بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اعتبار 560 میلیارد ریال آماده کلنگ زنی است

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری از کلنگ زنی بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اعتبار 560 میلیارد ریالی در دهه مبارک فجر خبر داد .


مرتضی عزیز خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا افزود: این پروژه باهدف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و  ارائه خدمات تلفن ثابت ، اینترنت پرسرعت ، ایجاد و راه‌اندازی دوربین‌های نظارتی، ثبت تخلف و پلاک خوان در شهر مبارکه اجرایی خواهد شد .

مدیر سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اشاره به نحوه واگذاری این پروژه اظهار داشت:  شرکت فناپ تلکام پس از طی چهار مرحله برگزاری فراخوان عمومی به‌عنوان برنده فراخوان این پروژه مشخص شد.

وی  بیان کرد: کنترل ترافیکی و پایش تصویری شهر از طریق اجرای دوربین‌های نظارتی ،دوربین‌های ثبت تخلف و پلاک خوان ازجمله دیگر اهداف اجرای این پروژه محسوب می‌شود و درمجموع نیازهای شهر و مدیریت شهری را در حوزه ارتباطات زیرساخت فراهم  می کند.

عزیز خانی خاطرنشان کرد: جامعه هدف این پروژه بسیار گسترده بوده و از شهروندان تا سازمان‌ها و نهادهای دولتی و حتی اپراتورهای ارائه خدمات تلفن همراه و ثابت و کلیه شرکت‌های دارای مجوز FCP را در برمی‌گیرد.

او  ادامه داد : برنامه زمان‌بندی که برای اجرای این پروژه در نظر گرفته‌شده است، شامل طراحی در دوره زمانی سه‌ماهه، اجرا در بازه زمانی 9 تا 12 ماهه  و بهره‌برداری در یک دوره ۱۵ ساله انجام خواهد شد .

وی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی  این پروژه هم‌زمان با دهه مبارک فجر خبر داد و افزود:طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در نظر است تا در اردیبهشت‌ماه سال آینده بخش دوربین‌های نظارتی ،ثبت تخلف و پلاک خوان مورد بهره‌برداری قرار ‌گیرد.

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مبارکه اظهار کرد:  مبلغ این قرارداد با در نظر گرفتن طرح توسعه بالغ ‌بر ۵۶0 میلیارد ریال بوده که شامل 260 میلیارد ریال تجهیزات پسیو ، 120 میلیارد ریال تجهیزات اکتیو و 180 میلیارد ریال جهت  توسعه طرح  می‌باشد.

وی اضافه کرد: در این پروژه از روش مشارکت B.O.L.T استفاده‌شده است به‌طوری‌که در طول مدت قرارداد بخشی از درآمد ناخالص اهداف تجاری به‌عنوان اجاره بهاء به شهرداری تعلق‌گرفته و بعد از اتمام طول دوره مشارکت تجهیزات پسیو به شهرداری واگذار خواهد شد.

وی  ادامه داد : ارتباط بین ساختمان‌ها و سازمان‌های شهرداری توسط شبکه پرسرعت یکی دیگر از مزایای اجرای پروژه می‌باشد.

وی گفت: نوع حفاری که در اجرای این پروژه صورت می‌پذیرد شامل عرض مقطع ۱۰ الی ۱۵ سانتیمتر و عمق ۴۵ سانتیمتر می‌باشد که پس از اجرای کابل ، توسط سرمایه‌گذار و با هزینه وی ترمیم می‌گردد.

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مبارکه اضافه کرد: فاز اول این پروژه حدود ۱۰4 کیلومتر پیش‌بینی‌شده که تا 130کیلومتر قابلیت افزایش دارد.

عزیز خانی یکی از مهم‌ترین مشکلات امروزی جوانان را اشتغال دانست و گفت : در این پروژه به‌طور مستقیم بیش از 20 نفر اشتغال‌زایی انجام خواهد شد .

وی به کاهش منابع درآمدی در شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت : اجرای این پروژه منجر به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و همچنین ارائه خدمات شایسته‌تر برای شهروندان  می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مبارکه

  منبع خبر

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه

  شهرداری مبارکه یک شهرداری در شهر مبارکه می باشد

   نظرات