تهیه استاندارد مدیریت ریسک پایایی شبکه سراسری برق ایران در سمنان

تهیه استاندارد مدیریت ریسک پایایی شبکه سراسری برق ایران در سمنان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا ترحمی" يکي از ماموريت‌هاي اصلي شوراي پايايي شبکه برق ايران را در راستای تعیین مخاطرات بالقوه پایایی شبکه سراسری برق و میزان خسارت احتمالی ناشی از آنها، تدوين و بهبود مستمر استانداردها و دستورالعمل‌هاي مربوط به حوزه‌هاي پايايي شبکه دانست و گفت: در همين راستا، تدوين و به‌روزرساني برخي از استانداردهاي پايايي شبکه سراسري در دستور کار شوراي پايايي قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به اهميت موضوع، شرکت برق منطقه‌اي سمنان به‌عنوان يکي از اعضاي شوراي پايايي شبکه برق کشور، تدوين استاندارد ارزيابي و مديريت ريسک پايايي شبکه انتقال برق کشور که يکي از مهمترين موضوعات پايايي شبکه قدرت محسوب مي‌شود را با همکاری یکی از مشاوران خبره صنعت برق انجام داده است.
ترحمی مدیریت ریسک پايايي شبکه قدرت را بيانگر سطح احتمال تأمين بار مشتركان در چهارچوب استانداردهاي مرتبط و به ميزان مورد تقاضا دانست و اضافه کرد: اين سطح با استفاده از شاخص‌هايي از قبيل تعداد دفعات، مدت و دامنه اثرات نامطلوب در تأمين نياز مصرف‌كنندگان بيان مي‌شود.
این گزارش می‌افزاید، پیش‌نویس استاندارد مذکور توسط شرکت موننکو و برق منطقه‌ای سمنان تهیه و در کمیته بهره‌برداری شورای پایایی برق کشور مطرح و تائید شده و پس از ویراستاری نهایی جهت اجرا به سایر برق‌های منطقه‌ای ابلاغ می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات