مشهدمقدس، شایسته‌ترین فضا برای ترویج و بسط فرهنگ  ...

مشهدمقدس، شایسته‌ترین فضا برای ترویج و بسط فرهنگ ...

مشهدمقدس، شایسته‌ترین فضا برای ترویج و بسط فرهنگ «گفت‌وگو»/ «گفت‌وگو» موضوعی اجتناب‌ناپذیر است و باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در نشست «مشهد؛ شهر گفت‌وگو» که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش‌های بی‌وقفه علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان حوزه گفتگو در مشهد که مدت‌هاست در جهت تحقق تشکیل مقوله مهم «گفت‌وگو» تلاش نموده‌ و ساعت‌ها وقت خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند تا سرانجام به مدل تشکیل فرهنگسرای گفتگو رسیدند،

وی در ادامه گفت: یکی از ویژگی‌های شاخص فرهنگسرای گفت‌وگو، پیگیری تحقق آن از سوی افرادی است که عمده آنها مسئولیتی در فضای مدیریتی شهرداری و مدیریت شهری نداشته‌ و صرفا براساس دغدغه‌مندی و احساس نیاز به این عرصه ورود کرده‌اند.

حیدری با تشکر از اهتمام سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به‌عنوان متولی تشکیل و راه‌اندازی فرهنگسرای گفت‌وگو، افزود: شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره توجه خاصی به بسط و توسعه فضای گفتگو و تعامل در سطح جامعه داشته است چراکه آن را ضرورت می‌داند.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه در سطح جامعه با نارسایی‌ها و بحران‌های جدی در بحث‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی روبرو هستیم و واگرایی‌ها در حوزه‌های گوناگون نیز رو به تشدید است، تصریح کرد: از سوی دیگر روند اصلاحی را براساس نگاه به درون تعریف کرده‌ایم و لذا امر «گفت‌وگو» موضوعی اجتناب‌ناپذیر است و باید مورد توجه قرار گیرد.

حیدری، مشهدمقدس را بهترین و سزاوارترین فضا برای شکل‌گیری و توجه به بحث گفت‌وگو دانست و گفت: مشهد متعلق به امام‌رضا(ع) است و ایشان را امام گفتگو و مدارا می‌دانیم؛ مباحثات و مناظرات امام‌رضا(ع) با عالمان کلامی زمان خود در تاریخ ثبت شده و از سوی دیگر براساس میراث تمدنی ایرانیان، در شاهنامه فردوسی نیز که مشحون از حماسه و جنگ و دلاوری است، شاهان و پهلوانان پیش از هر جنگ و نبردی پیشنهاد صلح و گفتگو داده‌اند.
وی با تاکید بر لزوم تلاش در جهت نهادینه کردن جریان گفتگو در جامعه، افزود: برگزاری چنین جلسات و نشست‌های تخصصی، آثار و برکاتی را به همراه دارد ولی فضای گفتگو را باید در مدرسه و محل کار و فضاهای اجتماعی و سیاسی بسط و گسترش داد و مردم را با آن آشنا کرد.

حیدری در ادامه از همراهی و تداوم حمایت‌های مدیریت شهری نسبت به ترویج گفتگو در فضای شهر خبرداد و تصریح کرد: تمامی فضاهای متعلق به شهرداری، در کنار فرهنگسرای گفتگو باید به این مهم اختصاص یابد و فضا را برای شکل‌گیری گفتگو و بیان نظر فراهم آورد.

وی تشکیل فرهنگسرای گفتگو را از اقدامات ماندگار شورای پنجم دانست و گفت: امیدواریم این نگاه و رویکرد در آینده نیز استمرار داشته باشد و بخشی از مسائل و مشکلات را در سایه همین راهبرد برطرف کرد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات