افزایش ۳۵ نرخ تاکسی های تبریز در سال آینده

افزایش ۳۵ نرخ تاکسی های تبریز در سال آینده

به گزارش شهریار، لایحه شهرداری تبریز در مورد افزایش ۳۵ درصدی نرخ تاکسی ها در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سونیا اندیش عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در ارتباط با بحث افزایش کرایه ها، پیشنهاد ما افزایش ۳۵ درصدی بدون رند کردن مبالغ است که این تراکنش ها به نفع بانک ها هم است.
او افزود: مشکل اپلیکیشنی که در حال حاضر در تاکسی ها نصب شده است، این است که عموم مردم نمی توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند در صورتی که عموم مردم استفاده از کارتخوان را بلد هستند.
اندیش تاکید کرد: اگر قرار بر نرخ واقعی باشد باید ۳۰۰ درصد افزایش یابد در صورتی که افزایش ۳۵ درصدی مصوب شود این افزایش را برای ۲۹۰ مسیر در نظر گرفته ایم.
محمد باقر بهشتی دیگر عضو شورای شهر گفت: رانندگان تاکسی ها جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و اگر هر ساعت ۹ هزار تومان کار کنند، در هر روز ۷۲ هزار تومان کار می کنند.
او اظهار کرد: با اینکه۵۰  هزار نفر شهروند تبریزی از تاکسی ها ارتزاق می کنند باید شهرداری تلاش کند تا در تاکسی ها خودپرداز راه اندازی کند.
عبداله تقی پور با قدردانی از بررسی لایحه افزایش کرایه تاکسی ها قبل از پایان سال، گفت: برای شهر هوشمند اعتبارات خوبی اختصاص داده شده است اما در سه سال گدشته این مباحث مطرح شده است و انتظار داریم بانک شهر در الکترونیکی کردن پرداخت ها در کنار ما حضور داشته باشیم.
سعید نیکوخصلت گفت: در شهر کپنهاگ به خاطر اینکه مردم از خودروی شخصی کمتر استفاده کنند و بیشتر از حمل و نقل پاک استفاده کنند، نرخ حمل و نقل عمومی را افزایش داده اند. اتوبوس را گران می کنند تا با دوچرخه تردد کنند تا آلودگی کمتر شود و سلامتی قلبی و عروقی افراد بیشتر شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات