پاکبانان مستحق قرار گرفتن در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند/ تهدید روزانه جان پاکبانان با پسماندهای عفونی

پاکبانان مستحق قرار گرفتن در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند/ تهدید روزانه جان پاکبانان با پسماندهای عفونی

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه  گفت: پاکبانان مستحق قرار گرفتن در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، هادی بصاری با اشاره به شیوع کرونا و تلاش پاکبانان در این ایام اظهار کرد: نیروهای سازمان مدیریت پسماند از اولین روز شیوع کرونا و با حداکثر توان در خدمت شهر و شهروندان بوده اند .

وی افزود: ضدعفونی گسترده معابر، اماکن، تاکسی ها و اتوبوس ها، ایستگاههای اتوبوس، سازمانها و ادارات وابسته  به شهرداری از جمله اقداماتی بود که انجام می پذیرفت و هم اکنون نیز مدیریت پسماندهای عفونی کرونایی به صورت حداکثری و با تمام توان انجام می گیرد .

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: علیرغم اینکه شیوع کرونا و قرار گرفتن در وضعیت های هشدار، نارنجی و قرمز در طی ماههای گذشته موجب شد که بسیاری از مشاغل به ویژه شاغلین در سیستم اداری کشور، روزهایی را با عنوان تعطیلی و یا دورکاری سپری و از حجم کاری شان کاسته شود، اما شرایط فعالیت پاکبانان نسبت به گذشته بسیار سخت تر شده است .

بصاری ادامه داد: پاکبانان در ایام شیوع کرونا فشار مضاعفی را از لحاظ کاری تحمل و با توجه به اینکه روزانه با زباله ها و پسماندهای عفونی در سطح شهر روبرو هستند علاوه بر فشار کاری، استرس چندبرابری را نیز تحمل می کنند .

وی تصریح کرد: یکی از پیشنهادهای ما به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تخصیص واکسن رایگان کرونا به این قشر زحمتکش است چرا که پس از کادر درمان و بهداشت، دومین قشری که مستقیماً در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند پاکبانان هستند .

بصاری یادآور شد: این کار می تواند ضامن سلامتی پاکبانان زحمتکش و خانواده هایشان باشد چرا که هر روز احتمال ابتلایشان به کرونا وجود دارد اما این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که حتی در صورت تخصیص واکسن از سوی علوم پزشکی نیز این کار تنها به صورت داوطلبانه امکانپذیر است .

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: پاکبانان فداکار شهرداری ارومیه در تمامی نواحی شش گانه همت و تلاش خود را به کار بسته اند تا با مدیریت پسماند شهری، گامی بلند در راستای پیشگیری از شیوع کرونا بردارند و از این رو وظیفه تک به تک شهروندان قرار گرفتن در کنار آنها و کمک به پاکبانان از طریق رعایت موارد بهداشتی و حفظ پاکیزگی سطح شهر است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات