پاکبانان در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند/ وزیر بهداشت نگاه ویژه ای به پاکبانان داشته باشد

پاکبانان در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند/ وزیر بهداشت نگاه ویژه ای به پاکبانان داشته باشد

شهردار ارومیه گفت: پاکبانان در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، مجید آقازاده شهردار ارومیه و  آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی در دیداری که در ساختمان شهرداری برگزار شد، از مشکلات موجود و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی و اقدامات در راستای کاهش شیوع کرونا  و اولویت قرار دادن پاکبانان در طرح واکسیناسیون  کرونا به بحث و تبادل نظر پرداختند .

آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی آذربایجان‌غربی بیان اینکه یکی از استانهای محروم هستیم ادامه داد:  در طول دوره کرونا اقدامات مختلفی برای تجهیز بیمارستان و توسعه احداث آن در استان انجام داده ایم .

وی در ادامه با بیان اینکه درخواست واکسن برای قشرهای مختلف وجود دارد، افزود:  اولویت این طرح واکسیناسیون  با کادر درمان است .

وی با تشکر از اقدامات شهرداری در مبارزه با کرونا گفت: آذربایجان‌غربی اولین استان است که در آن طرح جمع آوری زباله های بیماران کرونایی را با مشارکت شهرداری ها انجام گرفت .

در ادامه شهردار ارومیه ضمن ادای احترام به شهدای سلامت و تشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی پرسنل علوم پزشکی  گفت:  از همه مردم انتظار داریم برای پایان شیوع کرونا  پروتکل های بهداستی را رعایت کنند که از این طریق کمک شایانی به کادر درمان صورت می گیرد .

وی با اشاره اینکه شهرداری ارومیه در مبارزه با کرونا در کنار کادر درمان است، تاکید کرد:  با توجه به اینکه  پاکبانان در صف اول جبهه  مبارزه با کرونا قرار دارند و  به صورت مداوم به زباله ها دست می زنند، نمی توانند حتی با رعایت پروتکلهای بهداشتی , از خطر کرونا در امان بمانند .

شهردار ارومیه ادامه داد : از رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی و وزیر بهداشت انتظار داریم نگاه ویژه ای به پاکبانان داشته باشد و این قشر زحمتکش  هم همانند کادر درمان در اولویت واکسینه شدن قرار بگیرند .

در پایان این دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه درخواست واکسیناسیون پاکبانان را به وزارت بهداشت انتقال می دهیم، افزود: تلاش می کنیم پاکبانان بالای ۵۰ سال و نیروی های خدماتی بیمارستان ها در اولویت طرح واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات