شهادت محیط بان «علی خواجویی راوری» پس از قریب به سه سال احراز شد

شهادت محیط بان «علی خواجویی راوری» پس از قریب به سه سال احراز شد

مرجان شاکری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان در خصوص احراز شهادت شهید خواجویی پس از قریب به سال، گفت: در اواخر سال ۹۹ بود که بنیاد شهید شروع به درخواست بعضی از مدارک برای تکمیل پرونده کرد و نیمه فروردین ماه امسال به ما اعلام کردند که شهادت علی خواجویی احراز شده و باید احکام کارگزینی و ... را بروزرسانی کنیم تا حقوق و مزایای خانواده شهید را از این طریق بر اساس الگوی بنیاد شهید پرداخت کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه در مرداد ماه سال ۹۷، به فاصله چند روز ۲ محیط بان کرمانی را از دست دادیم که آن زمان فقط در خبرها «شهید» اعلام شدند اما احراز شهادت توسط بنیاد شهید اتفاق نیفتاد؛ گفت: یکی از این محیط بانان «مهدی احمدی نیک» در شهرستان قلعه گنج بود که بر اثر تعقیب و گریز و در تصادف دچار حادثه شد که هنوز پرونده شهادت او در جریان است و شهادت ایشان با پیگیری هایی که محیط زیست انجام می دهد در دست بررسی است.

وی افزود: به فاصله ۱۰ یا ۱۵ روز بعد شهید «علی خواجویی راوری» (۳۵ ساله) در کوهستان های راور، مورد اصابت مستقیم گلوله قرار گرفت و قاتل دستگیر شد اما یکسری مراحلی را بنیاد شهید دارد و برای قاتل باید حکم صادر شود و پرونده تکمیل شود تا بتوان در شورا بررسی شود، به لطف و کمک دستگاه قضایی و پیگیری هایی که صورت گرفت حکم قصاص برای قاتل صادر شد و برگه های بازجویی وی به بنیاد شهید تقدیم شد.

شاکری ادامه داد: خدا ر اشکر با پیگیری هایی که صورت گرفت، شهادت محیط بان علی خواجویی احراز شده و بقیه مراحل آن در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه در مورد هر دو محیط بان یعنی شهید اامیدواریم خداوند اجر نیکو نصیب آن ها کند و این مدافعان، مدافعان طبیعت و مدافع امانت نسل آینده هستند و عزت آن ها زیاد است.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات